Ve Staňkovicích má masážní studio od podzimu 2019, v posledním roce také na ni dopadla opatření zavedená kvůli pandemii covidu. Řadu měsíců měla zavřeno, teď v pondělí 3. května se v souladu s rozvolňováním chystá otevřít. „Klienti volají a objednávají se. Zájem je poměrně velký, vypadá to, že nucené uzavření salónu kvůli covidu na něm nic nezměnilo,“ řekla Jana Poláková. Volají jak muži tak i ženy.

Hygienická opatření, která musí zákazníci či zákaznice dodržovat, budou stejná jako třeba při návštěvě kadeřnictví, kosmetiky, pedikúry či dalších služeb spojených s péčí o tělo. Musí se například prokázat negativním testem na covid, dokladem o očkováním nebo o prodělání nákazy.

Jana Poláková pochází z Chomutova, žádné jiné zaměstnání nemá, masážím se věnuje naplno. „V době, kdy jsem měla salón zavřený, jsem dostávala od státu kompenzační bonus pro osoby samostatně výdělečně činné,“ sdělila.

Pauzu vynucenou vládními nařízeními využila ke zvelebení prostor studia, které je nově vymalované. „Tělo klienta hýčkám nejrůznějšími druhy doteků a jeho smysly jsou při tom drážděny širokou paletou předmětů a vůní. To vše v atmosféře svíček a působivé relaxační hudby,“ přiblížila důležitost prostředí v salonu. Kromě masáží nabízí pomoc ženám, mužům a párům rozvíjet se v oblasti sexuality a intimních vztahů.

Otevřeno bude mít Jana Poláková bez ohledu na covid ale jen pár měsíců. „Čekám miminko. Otevřeno bych chtěla mít v květnu a červnu, pak mě čeká pauza,“ sdělila.