Sněžení v pátek 18. ledna ráno zkomplikovalo dopravu zejména na západním okraji Ústeckého kraje. Dvě osobní auta havarovala na Lounsku, jednoho na Chomutovsku. V ostatních částech regionu jsou silnice většinou mokré po chemickém ošetření, objevují se sněhové přeháňky.

Podle dopravních informací policie havarovalo auto u obce Měcholupy nedaleko Žatce, kde zablokovalo levý jízdní pruh. Další nehoda se stala u Blšan na hlavním tahu vedoucím ze Žatce na Plzeň. Tam osobní auto zablokovalo pravý jízdní pruh. U hranice Ústeckého kraje s Karlovarským havarovalo dnes osobní auto také u Vilémova na Chomutovsku.

V ostatních regionech jsou silnice většinou mokré po chemickém ošetření. V Krušných horách leží na vozovkách zbytky rozbředlého sněhu.

Podle meteorologů má být dnes v Ústeckého kraji převážně zataženo, místy se slabým  sněžením. Srážky budou postupně ustávat, částečně se může i protrhat oblačnost. Nejvyšší denní teploty se podle předpovědi budou pohybovat od šesti do tří stupňů pod nulou, na horách bude až minus devět stupňů Celsia.

(van, snm)