Na některých místech Ústeckého kraje v pondělí 21. ledna ráno sněžilo. Silnice jsou podle silničářů sjízdné se zvýšenou opatrností. Mezi šestou a devátou hodinou se tam stalo devět nehod, na Mostecku zasahovali vedle policistů také hasiči a záchranka. V kopci nad obcí Strážky na Ústecku komplikuje dopravu odstavený kamion, který nemůže vyjet. Kamion ráno havaroval také u Lovosic. Prorazil zátarasy a urazil si olejovou vanu. Hasiči odpojili akumulátor a zasypali osmimetrovou skvrnu oleje sorbentem. Nafta neunikala, řekl ČTK mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Silnice v Krušných horách byly ráno po chemickém ošetření pokryté vrstvou rozbředlého sněhu, je mlhavo, zataženo. Teploty se tu pohybovaly mezi devíti a pěti stupni pod nulou. Rozbředlý sníh hlásí silničáři na komunikacích na Děčínsku, silnice tu jsou sjízdné bez omezení. Viditelnost je tu ale zhoršená kvůli sněžení. Podobně je tomu také na Litoměřicku a Lounsku. "V noci byla veškerá technika venku, asi 80 posypových vozů. Sněžilo, asi od jedné hodiny napadlo od jednoho do deseti centimetrů sněhu," uvedla Lenka Holovská ze Správy a údržby silnic (SÚS) Ústeckého kraje. Dodala, že dopoledne se situace oproti noci zklidnila, sněžení postupně ustává. Silnice nejsou namrzlé.

Zataženo se sněžením má být podle meteorologů celý den, k večeru bude sněžení slábnout. Ojediněle se může tvořit ledovka. Nejvyšší denní teploty dosáhnou minus pěti až minus dvou stupňů, na horách minus osmi až minus čtyř stupňů Celsia. Foukat bude mírný severozápadní až severní vítr.

(luc, dr)