Zledovatělé silnice přinesly v okrese Louny řadu zranění při dopravních nehodách. Celý týden se řidiči potýkali s kluzkými silnicemi, v pátek 24. ledna k tomu napadl první letošní sníh.

„Nepříznivé povětrnostní podmínky se odrazily na zvýšeném počtu dopravních nehod tento týden v lounském okrese. Jen od pondělí do čtvrtka vyjížděli dopravní policisté ke 14 nehodám, při kterých bylo sedm osob lehce zraněno a škoda vyčíslena na 1,1 milionu korun," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. „Nejvíce nehod bylo nahlášeno v pondělí osm. Čtyři lidé byli při nich lehce zraněni," dodala s tím, že nejčastější příčiny nehod byly nesprávný způsob jízdy a nepřiměřená rychlost.

„Policisté upozorňují řidiče, aby v tomto období měli na paměti, že silnice jsou kluzké. Zvýšená opatrnost a ohleduplnost v silničním provozu je zcela na místě. Raději dojeďte o pár minut později, než abyste, v nejlepším případě, vytahovali vůz ze škarpy," nabádá policejní mluvčí.

V okrese napadl včera první sníh

První sněhová nadílka letošní zimy pokryla v noci na pátek také ulice Loun. Díky venkovní teplotě těsně pod hranicí nuly vydržel bílý kabát prakticky celý den. I když šlo jen o zhruba jeden centimetr silnou vrstvu, pracovníci Technické správy města Loun (TSML) neponechali nic náhodě. Už časně ráno byly komunikace protažené a silnice chemicky ošetřené.

Nakladač v areálu Technické správy města Louny nabírá posypovou sůl„Ke sněhu je to dnes poprvé, ale v minulých dnech už jsme několikrát vyjížděli kvůli ledovce," uvedl v pátek zástupce ředitele TSML Václav Jelínek. Podle aktuální situace se zásahy provádějí i jen lokálně; solí se třeba jen chodníky nebo se péče věnuje vybraným místům, jako například autobusovým zastávkám a podobně. Při plném nasazení vyráží do ulic Loun pět menších „chodníkových" sypačů a dva velké na vozovky.

Sklady podniku jsou ještě plné posypového materiálu, který dosud nebyl kvůli mírné zimě tolik zapotřebí. „Na tuto zimu jsme se zásobili 200 tunami chemického posypového materiálu, tedy soli, a celkem 80 tunami inertního materiálu. Polovinu tvoří písek a polovinu kamenná drť," vypočítal V. Jelínek. Podle jeho slov zatím použili zhruba 20 tun soli, a to právě kvůli ledovce. Zda se letos podaří na posypových materiálech něco ušetřit, zatím nechce odhadovat. „Hodnotit bychom měli, až zima skončí. Nikdo totiž teď neví, jestli nebudeme muset sypat ještě v květnu," uzavřel.

Připomeňte si: Při hrozivé nehodě se srazily čtyři vozy