Anna Kaderová z Loun, sympatická 27letá právní koncipientka, účinkovala jako jediná žena z Ústeckého kraje v pátečním finále soutěže Souboj nevěst, jež proběhlo v Praze v Divadle Hybernia. A nevedla si špatně: ze dvanácti finalistek dokázala na základě hlasů diváků postoupit ještě mezi užší finálovou šestici. Celkovou vítězkou se pak stala Zita Vinklerová, obchodní manažerka z Prahy.

„Nejraději čtu detektivky. Což mi ale v mé profesi moc nepomáhá," říkala s úsměvem mj. Anna Kaderová ve svém představení na zábavném galavečeru. Do soutěže se přihlásila loni na svatebním veletrhu v Praze. Pak byla pozvána na casting, kde ji vybrali mezi dvacet semifinalistek, a posléze dokázala postoupit ze semifinále i mezi dvanáct finalistek.

Anna Kaderová je advokátní koncipientkou u JUDr. Růžka. Pro soutěž Souboj nevěst se nechala vyfotografovat s knihou, ve své práci se bez nich neobejde. Připomeňte si: Sympatická Anna z Loun soutěží o pohádkové věno

Ve volném čase ráda sportuje, především běhá, začala také posilovat. „Často běhám z Loun na Červeňák a do Brloha," řekla našemu Deníku. Od útlého dětství také hraje na flétnu a s tímto nástrojem vystoupila před porotou i na uvedené soutěži.

Zajímavá porota

V porotě usedli mj. Ladislav Špaček (znalec etikety a bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla), Lucie Křížová (Miss ČR 2003), Karol Kisel (fotbalista pražské Slavie), Barbora Voláková (šéfredaktorka časopisu Tvoje svatba, který celou soutěž uspořádal) a další osobnosti.

Šlo o zábavnou soutěž mladých žen, které v brzké době chystají významný životní krok: svatbu. Vítězka vyhrála týdenní svatební cestu do Egypta, svatební šaty a další ceny. Mnoho zajímavých cen a zážitků si odnesly i všechny ostatní účinkující. Letos šlo už o čtvrtý ročník soutěže, která měla i dobročinný podtext. Peníze z lístků do tomboly a z SMS pro jednotlivé dívky byly poukázány na konto rodiny pětiletého zdravotně postiženého chlapce, který trpí mozkovou obrnou.

Do uvedené soutěže se hlásilo kolem dvou tisíc nevěst z celé ČR. Postup mezi šestici nejlepších je pro sympatickou právničku a sportovkyni z Loun velkým úspěchem. Nasbírala i mnoho nezapomenutelných zážitků, na něž bude vzpomínat celý život.

Finalistky Souboje nevěst při pátečním večeru v Praze. Anna Kaderová je na snímku třetí zleva.

Finalistky Souboje nevěst při pátečním večeru v Praze. Anna Kaderová je na snímku třetí zleva.  Foto: Jan Král