Motto: ,,Řemeslu nás
naučili přátelé“


Důkazem toho, že poctivé řemeslo u nás nevymřelo a že stále ve svém okolí můžete narazit na kvalitní řemeslníky se zlatými ručičkami, je výsledek hlasování o nejlepšího fachmana Lounska a Žatecka. Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodl najít a odměnit za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt. Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům lidí z okresu Louny, našich čtenářů, najít takových fachmanů celou řadu.

Hlasování čtenářů určilo, že nejoblíbenější fachmankou okresu Louny byla vybrána paní Marie Seidlová. Původním povoláním byla učitelka, nyní už je v důchodu a věnuje se včelaření. Chuť a kvalita jejího medu je tak vyhlášená, že si pro něj jezdí desítky stálých zákazníků ze vzdálenosti i přes sto kilometrů daleko.

Pokud se na Žatecku sháníte po kvalitním medu od včelařů, vždy dostanete ten samý tip – zajděte za paní Seidlovou do Lhoty. V celém okolí je vyhlášena jako skvělá znalkyně a odbornice, která vždy odvede tu nejkvalitnější práci. Na paní Seidlové nás zaujalo především její nadšení a poctivost, s kterou každý den přistupuje ke své práci a zákazníkům. Dokonce je členkou okresního výboru Českého svazu včelařů a o svém řemesle - koníčku - jezdí i besedovat do škol s dětmi.

Už když vcházíme do jejího domu se zahrádkou a úly ve svahu, je jasné, že tam bydlí pracovitá hospodyně. Dům i zahrada jsou udržované v nejlepším pořádku. „Práce na zahrádce mě baví, stejně tak samozřejmě se včelami. Ale i ráda peču, vyšívám, působím ve svazu žen, hlavní je, že se člověk nenudí, “ říká s úsměvem Marie Seidlová.

Jak s odměnou od Velkopopovického Kozla naložíte?
„Mám z cen opravdu radost, pozvu přátele a vítězství oslavíme. Pivečko mám také ráda a ráda se ho napiji,“ říká paní Seidlová.

Jak vidíte budoucnost ve své profesi?
„Včeličky miluji a práce s nimi mě moc baví. Určitě budu včelařit dál, aby mohlo více lidí ochutnat můj med.“

Co říkáte na to, že jste byla zvolena nejlepším fachmanem Lounska, Žatecka a Podbořanska?
„Vítězství mě potěšilo, ale i překvapilo, protože včelařina není moc rozšířený koníček.“

Blahopřejeme k vítězství!

Vladimíra Stejskalová
Libor Želinský