Žáci Speciální základní školy Louny mají nové chlupaté kamarády. Umělá zvířátka, která navíc pomáhají jako terapeutické pomůcky. Zakoupilo je občanské sdružení Kostičky, působící ve škole, za peníze z daru od sdružení Dobroděj.

Děti na nových pomůckách ve Speciální základní škole LounyDva koníci a jedna zebra dorazili do lounské školy vskutku jako vánoční dárek - poslední den před prázdninami. „V pátek 19. prosince u nás proběhlo vánoční setkání všech žáků a zaměstnanců školy. Společně si všichni zazpívali koledy, popřáli si krásné svátky a poděkovali zástupcům OS Dobroděj za poskytnutí finančního daru na zakoupení terapeutických pomůcek „Inlineanimals". Pohybliví koně přinesli dětem i dospělým mnoho radosti," uvedla Erika Pospíšilová, zástupkyně ředitelky speciální školy.

Pomohou a pobaví

Pomůcky na kolečkách děti pobaví, hlavně jim ale pomohou. „Sedí na nich a vlastním úsilím je rozhýbou. Je to dobré na posilování svalů a celkové rozvíjení motoriky," vysvětlila účel již dříve ředitelka školy a členka Kostiček Venuše Svobodová.

Především handicapované děti si mohou novinku vyzkoušet díky daru od lounského občanského sdružení Dobroděj. To každoročně oslovuje sponzory a pořádá benefiční celodenní akci Dobrodění. Výtěžek pak vždy podpoří potřebné, zejména v sociální oblasti. Loni se podařilo získat opět rekordní sumu více než 71 tisíc korun. Bezmála 24 tisíc pak putovalo právě ke sdružení Kostičky na Speciální základní škole Louny. Další část pak pomohla lounskému Centru terapie autismu.

Připomeňte si: Dobrodějové předali šeky, opět tak podpořili potřebné