Radnice proto hledá dopravce, který by chybějící linku vytvořil. Radnice se rozhodla jednat na popud občanů, kteří si na problematiku stěžovali. Přímá linka zanikla po změnách v krajské autobusové dopravě loni v září, a proto cestující musí jezdit přes Lovosice, Bílinu nebo Most. „Spoj do Ústí je potřeba, mnoho lidí tam například jezdí do nemocnice, do škol nebo na úřady. V současné době je doprava zbytečně komplikovaná. Musí vystoupit v Lovosicích, kde čekají na vlakové spojení. Proto chceme spoj zajistit,“ zdůvodnila rozhodnutí tajemnice Městského úřadu Louny Renáta Čapková.

Rada města zadala úředníkům vyhledat vhodného dopravce, který autobusový spoj zajistil. „Budeme jednat s dopravci a vypíšeme poptávkové řízení. Kolik zaplatíme, ukáže jednání s dopravci. Jeden autobus by podle nás měl jezdit ráno a zpět někdy odpoledne. Přesné časy se ukáží až po jednání,“ řekla R. Čapková. Město má peníze na zajištění přímé linky. „Finanční prostředky na spoj najdeme v rozpočtu,“ informovala tajemnice.

Stejné potíže mají také lidé ze Žatce nebo Podbořan. Je možné, že se radnice k Lounům přidají. „Spolupráci s těmito městy se nevyhýbáme. V tuto chvíli ale řešíme hlavně problémy lounských obyvatel,“ dodala R. Čapková.