Starosta Loun Jan Kerner je jediným ze starostů čtyř měst okresu Louny, který kromě svého platu pobírá odměny za členství ve statutárním orgánu nějaké společnosti.

Ostatní starostové také pracují v různých společnostech, ale odměny za to nedostávají. „Jsem členem dozorčí rady Severočeských vodovodů a kanalizací. Za to pobírám odměnu. Její výši nepovažuji za veřejnou informaci,“ uvedl na dotaz Deníku Jan Kerner (ODS).

Jak dodal, část svých příjmů dává každoročně na dobročinné účely, pomáhá například spolku pro obnovu smolnického kostela či baseballovému sportovnímu oddílu v Lounech.

Nemocnice, skládka, voda…

Starosta Žatce Erich Knoblauch (ODS) je členem správní rady obecně prospěšné společnosti Nemocnice Žatec a dále je členem rady Euroregionu Krušnohoří. „Za práci v těchto funkcích nedostávám žádnou odměnu,“ odpověděl našemu deníku.

Starosta Podbořan Radek Reindl (ODS) je členem dozorčí rady Severočeské vodárenské společnosti. Působí také v Severočeském sdružení obcí a spolu se svým kolegou ze Žatce v radě Euroregionu Krušnohoří. Do všech organizací byl vyslán jako zástupce svého města. Za členství a práci na těchto místech nepobírá žádné odměny, uvedl.

Starosta Postoloprt Miroslav Hylák (nezávislý) podle výpisu z obchodního rejstříku nepůsobí v žádné společnosti.

V obchodních společnostech někdy pracují i místostarostové. Například Aleš Kassal (ČSSD), místostarosta Žatce, je od roku 2007 členem dozorčí rady společnosti Skládka Vrbička, zabývající se ukládáním odpadů. „Za tuto činnost nedostávám žádné odměny. V žádné další společnosti už nejsem,“ řekl našemu deníku.