Představitelé měst Žatec, Louny a Postoloprty na své společné schůzce v minulých dnech založili Spolek za dostavbu komunikace D7. Jejími členy se stali také poslanec Parlamentu ČR Michal Kučera a senátorka Zdeňka Hamousová. Cílem spolku je rychlejší do stavba dálnice D7 Praha - Chomutov, která z velké části vede okresem Louny.

Předsedou spolku se stal starosta Loun Radovan Šabata, místopředsedou Zdeňka Hamousová, senátorka a starostka Žatce.

V současnosti se připravují podklady k zápisu do spolkového rejstříku u krajského soudu, aby mohlo dojít k jeho vzniku. V následujících dnech budou založeny internetové stránky www.spolekD7.cz, kde budou zveřejněny podrobnosti, včetně přihlášky do spolku. Předpokládá se, že se členy spolku stanou další města na trase budoucí dálnice včetně firem v regionu, pro která je její dostavba důležitá.

Čtěte také: Tlak na dostavbu silnice R7 se zvyšuje

„Jedná se o významný krok pro to, aby se spojil celý region severozápadních a středních Čech a společným úsilím vyvinul tlak na všechny státní orgány tak, aby byly naplněny mnohaleté sliby, které byly ohledně této komunikace neustále veřejnosti předkládány. Termín konečné dostavby byl několikrát posunut, v současnosti slyšíme rok 2023 a zakladatelé spolku věří, že je tento termín konečný," uvedli zakládající členové spolku ve svém prohlášení.

Dálnice D7 Praha - Chomutov je v současné době hotová ve třech úsecích mezi Prahou a Slaným, obchvat Sulce na Lounsku a mezi Bitozevsí a Chomutovem. Dostavět chybí zhruba 40 kilometrů. Letos je v plánu zahájení stavby úseku Bitozeves - Postoloprty, příští rok se mají začít rozšiřovat na čtyři pruhy obchvaty Loun a Panenského Týnce. Záležet ale bude na penězích. Ministerstvo dopravy proto zvažuje, že by se mohla dálnice dostavět ze soukromých peněz. Rozhodne se o tom zřejmě v letech 2017 až 2018.

Připomeňte si: Dálnice D7 se možná dostaví ze soukromých peněz