Sportovci mají opět královnu. Po kulturistce Báře Mrázkové, která zvítězila v anketě o Nejúspěšnějšího sportovce okresu Louny za rok 2001, a loňském triumfu silačky Hany Nachtigalové, se na nejvyšší stupínek probojovala cyklistka Lucie Záleská.

Titul Nejúspěšnější sportovec okresu Louny roku 2011 převzala v pondělí 16. ledna večer v lounském divadle. Zvítězila jak v absolutním pořadí (žebříček byl sestaven z hlasů trenérů, funkcionářů, sportovních novinářů a čtenářů), tak i v samostatném hlasování čtenářů Deníku.

Blšanská dráhová cyklistka, sběratelka evropských i světových medailí, několikanásobná vítězka ankety v kategorii mládeže, která stále ještě bojuje i o účast na olympiádě v Londýně, vyjela letos šest republikových titulů, z toho pět na dráze.Na ME do 23 let dojela pátá ve svém oblíbeném stíhacím závodě, sedmá byla v omniu, dráhařském víceboji, který se pojede i na letních olympijských hrách, a osmá ve scratchi. Účastnila se také šampionátů žen Elite, na ME dojela jedenáctá v omniu, při světovém měření sil skončila desátá ve scratchi.

Aktuálně už se Záleská chystá na další vrcholy, tentokrát roku 2012. „Ráda bych letos opět přivezla nějakou velkou medaili,“ plánuje být vysoko i v příštím ročníku ankety Lucie Záleská.

Zaujal opět i Tomáš Plevko

Těsně druhý, a to opět jak v hlasování čtenářů, tak i odborníků, skončil plavec Tomáš Plevko.Také Plevko má ještě šanci se do Londýna letos v létě podívat, musí ale zlepšit už tak výborné časy.Špičkový sprinter se v roce 2011 kvalifikoval na evropský šampionát, kde doplaval 34. na padesátce motýl a 30. na nejoblíbenější padesátce volným způsobem. Pomohl také dvěma štafetám, jedné ke čtrnáctém místu, druhé dokonce k pátému.Plevko vybojoval v roce 2011 jeden mistrovský titul, právě na kraulařské padesátce, přidal navíc ještě dvě stříbra. Vyhrál i pět pohárových závodů.

Bronzový stupínek vybojovala v hlasování o nejlepší sportovce roku 2011 lounská cyklokrosařka Martina Mikulášková. Osmnáctiletá velká naděje v terénu překvapivě vyhrála domácí šampionát, pravidelně se účastní světových pohárů, kde dokáže dojíždět kolem patnáctého místa, i když závodí proti daleko zkušenějším ženám.Patnáctá dojela Mikulášková na ME, světový šampionát jí tolik nevyšel a dokončila ho na 29. příčce.

Niplovi se daří

Čtvrtou příčku obsadil Mikuláškové oddílový kolega Vojtěch Nipl. Další talent z lounské líhně trenéra Chrobáka se pomalu zabydluje mezi dospělými jezdci. Na jaře, ještě jako junior, dojel druhý a čtvrtý v závodě světového poháru, na MS byl devátý. Na podzim už osmnáctiletý cyklokrosař postoupil do kategorie do 23 let a opět si nevede vůbec špatně. Vždyť v Táboře při světovém poháru, jako jeden z nejmladších, dojel nejlépe z českých závodníků na sedmém místě. V národním poháru, který se jezdí společně s Elite, dojížděl pravidelně do desátého místa.

Páté místo z minulého ročníku ankety obhájila Jana Brabcová, špičková střelkyně z Loun. Mistryně republiky ve vzduchové pistoli a stříbrná z malorážní pistole se v létě 2011 podívala do Číny, kde se zúčastnila světové univerziády.

Jedničkou fotbalový Slavoj

Mezi dospělými kolektivy v roce 2011 kraloval žatecký Slavoj. Fotbalisté Žatce dlouho bojovali o první místo v krajském přeboru, do vysněné divize nakonec postoupili z druhé pozice. Na podzim 2011 pak začali ve vyšší soutěži dobře, v přestávce patří nováčkovi šesté místo.

Výborné výkony zaznamenali také mládežníci. První plavec David Urban se v roce 2011 stal pětinásobným mistrem republiky, navíc přidal i další medaile. Reprezentoval také na mezistátních utkáních, stejně jako stříbrná v anketě Lucie Svěcená.Další z úspěšných žateckých plavců, starší žákyně Svěcená, zaujala hlavně triumfem na stometrové motýlkářské trati mezi dospělými při republikovém šampionátu. Bronz patří Kristýně Zahradníčkové, úspěšné závodnici ve fitness a aerobiku.

Nejúspěšnější sportovec roku 2011 okresu Louny - výsledky


Dospělí jednotlivci:
1. Lucie Záleská (cyklistika)
2. Tomáš Plevko (plavání)
3. Martina Mikulášková (cyklokros)
4. Vojtěch Nipl (cyklokros)
5. Jana Brabcová (střelba)

Kolektiv dospělých:
1. FK Slavoj Žatec (fotbal)

Veterán – masters:
1. Václav Jelínek (cyklistika)

Sportovní hvězda Deníku (nejvíce hlasů od čtenářů):
1. Lucie Záleská (cyklistika)

Mládež jednotlivci:
1. David Urban (plavání)
2. Lucie Svěcená (plavání)
3. Kristýna Zahradníčková (fitness)
4. Tomáš Jonáš (atletika)
5. Kateřina Iblová (plavání)
6. Vladimír Slanina (sjezd na divoké vodě)
7. Veronika Benková (atletika)
8. Ella Pohoriljak (plavání)
9. Tereza Nipauerová (judo)
10. Jakub Dvořák (plavání)

Kolektivy mládeže:
1. Jazzmani Žatec (plavání)
2. Juniorský fitness klub Louny (fitness)
3. VK Ohře Louny (veslování)

Trenér mládeže:
1. Jitka Hofmannová (fitness)


O historii:
V jedenácti ročnících ankety dokázalo zvítězit osm sportovců. Dva tituly mají karatista Jan Tuček, triatlet Jan Wainer a motokárový závodník Adam Janouš. Vůbec prvním vítězem byl za rok 2000 fotbalista Patrik Gedeon, v roce 2010 se nejvíce dařilo Haně Nachtigalové.