Nejúspěšnější sportovci okresu Louny za rok 2015 budou vyhlášeni dnes, v úterý 9. února, večer v Městském divadle v Žatci. Oblíbenou anketu už posedmnácté společně uspořádaly Česká unie sportu Louny a Žatecký a lounský Deník.

Dramaturgii slavnostního večera zajistila produkční agentura Sport Action. Galavečer s vyhlášením sportovců a doprovodným kulturním programem začne v 18 hodin. Večer bude moderovat Radek Šilhan, známý ze sportovních přenosů na TV Prima. „Na galavečeru bude oceněno pět dospělých sportovců, dalších deset jednotlivců v kategorii mládeže, jeden dospělý sportovní kolektiv a tři mládežnické týmy. Také jeden veterán, jeden trenér a jeden handicapovaný sportovec," uvedl Miloslav Sklenka, místopředseda České unie sportu Louny (dříve OV ČSTV).

Hlasovali čtenáři i odborníci

Žebříček oceněných sportovců určili sportovní odborníci, trenéři, funkcionáři, sportovní novináři, pomohli jim také čtenáři Žateckého a lounského deníku, kteří projevili zájem a v prosinci a lednu se zapojili se do čtenářského hlasování.

V doprovodném kulturním programu vystoupí Lešek Semelka, Nela Kailová, Andrea Mea, raper PJ.

Zájem o večer s vyhlášením okresních sportovců je veliký, v divadle je asi 300 míst, zbývá už jen pár volných vstupenek. Kdo ze čtenářů Deníku se chce zúčastnit galavečera, vyzvednout si je může ještě dnes do 16 hodin v redakci v Žatci. Neváhejte, lístky mohou během dne brzy dojít.

Nejlepší sportovci okresu Louny postoupí dál do ankety o nejlepšího sportovce celého Ústeckého kraje, jejíž výsledky budou vyhlášeny na konci března v Mostě při podobném slavnostním večeru.