Sportovní rok 2009 je v okrese Louny konečně uzavřen.

Už známe i vítěze ankety Deníku o Nejlepšího sportovce minulého roku.

V Žatci v divadle moderátor vyhlásil za vítěze, a tím i toho nej, karatistu Jana Tučka.

Tuček zvítězil v nejprestižnější kategorii dospělých jednotlivců. K prvenství mu pomohlo hned několik výjimečných úspěchů, kterých v roce 2009 dosáhl.

Jen namátkou. Z USA loni přivezl titul mistra světa v karate z nejtěžší váhové kategorie, českému národnímu týmu pomohl v Mexiku k zisku stříbrných medailí ze světového šampionátu ve stylu Shotokan. Na republikových šampionátech k tomu Tuček, který závodí za KC Žatec, přidal ještě dva tituly, se svým klubem pak získal také republikový titul. Docela úctyhodná bilance na jediný rok.

Ale ani druhý mezi dospělými, nohejbalista Ondřej Vít, nezůstal bez velmi výrazných úspěchů. Vít se za rok 2009 může pyšnit titulem mistra republiky v singlu. Z evropského šampionátu, kde ztratil pouhé čtyři sety, pak přivezl bronz.

Třetí nakonec v hlavní kategorii skončila také karatistka Petra Cífková.

Mezi mládeží si pro největší pohár v divadle v Žatci přišel nadějný plavec Tomáš Plevko. Ten, ač věkem ještě junior, dokázal na republikovém šampionátu dospělých plavců hned dvakrát pokořit všechny starší soupeře a na sprinterských tratích 50 metrů motýl a volným způsobem se stal mistrem republiky. Na ME juniorů pak nejlépe doplaval desátý na 50 metrů volným způsobem. Z juniorských šampionátů si loni domů dovezl pět zlatých, čtyři stříbrné a jeden bronz.

Druhá v žebříčku byla Lucie Záleská. Cyklistka, která v roce 2009 dokázala získat dvě stříbrné medaile – z MS na dráze ve scratchi a z ME ze stíhačky. Kromě toho má i tituly mistryně republiky ze silnice i dráhy. Třetí skončila střelkyně Brabcová.