Nejúspěšnější sportovci Lounska, Žatecka a Podbořanska za rok 2013 budou vyhlášeni dnes večer v Národním domě v Podbořanech. Oblíbenou anketu už popatnácté společně pořádají OV ČSTV Louny a Žatecký a lounský deník.

Poprvé v historii ankety proběhne slavnostní večer v Podbořanech. V předchozích ročnících se pravidelně střídala jen města Louny a Žatec, letos se však pořadatelé rozhodli pro změnu. Šanci vidět zajímavý večer tak mají lidé z rozlehlého regionu Podbořanska.

Dramaturgii slavnostního večera zajistila produkční agentura ČOK CZ. Galavečer s vyhlášením sportovců a doprovodným kulturním programem začne v 18 hodin. Moderátorem bude stejně jako loni Ondřej Krátoška, známý fanouškům ze sportovních přenosů na televizi Eurosport.

„Na galavečeru bude oceněno pět dospělých sportovců, dalších deset jednotlivců v kategorii mládeže, jeden dospělý sportovní kolektiv a tři mládežnické týmy. Také jeden veterán a jeden trenér," uvedl Miloslav Sklenka, místopředseda OV ČSTV Louny.

Žebříček oceněných sportovců pomohli vytvořit také čtenáři Žateckého a lounského deníku, kteří projevili zájem a v prosinci zapojili se do čtenářského hlasování.

Zájem o večer s vyhlášením okresních sportovců je veliký, v Národním domě je přibližně 250 míst, zbývá už jen pár volných vstupenek. Kdo ze čtenářů Deníku se chce zúčastnit galavečera, vyzvednout si je může ještě dnes do 16 hodin v redakci v Žatci. Neváhejte, lístky mohou během dne brzy dojít.

Nejlepší sportovci okresu Louny postoupí dál do ankety o nejlepšího sportovce celého Ústeckého kraje, jejíž výsledky budou vyhlášeny v březnu v Ústí.

Po vyhlášení sportovců v Podbořanech se mohou účastníci večera i další, zejména mladí lidé ve městě ještě zdržet, protože produkční agentura pro ně připravila další nabídku. „Pro všechny zájemce proběhne v Podbořanech po vyhlášení sportovců ještě také after party v Music clubu Bílá růže. Negrita párty tam začne ve 21 hodin a nabídne několik hodin dobré zábavy," uvedl Roman Šimon z agentury ČOK.CZ.