Už za pár dní, v úterý 9. února, budou při tradičním galavečeru vyhlášeny výsledky ankety Nejúspěšnější sportovec okresu Louny za rok 2015. Místa pro slavnostní večer se pravidelně každý rok střídají - většinou mezi Louny a Žatcem, jednou byly výsledky ankety vyhlášeny i v Podbořanech. Letos setkání proběhne v Městském divadle v Žatci.

Konečný žebříček tento týden sestavili a uzavřeli pořadatelé - zástupci České unie sportu Louny a Deníku - při společné schůzce v redakci v Žatci.

„V divadle bude vyhlášeno pět nejúspěšnějších dospělých sportovců, jeden dospělý kolektiv, deset nejlepších jednotlivců z kategorie mládeže a tři mládežnické sportovní kolektivy," upřesnil Miloslav Sklenka, místopředseda České unie sportu, okresního výboru Louny.

Nominace pro letošní ročník najdete zde!

Oceněni v doplňkových kategoriích budou také nejúspěšnější trenér mládeže a jeden sportovní veterán. Zvláštní cenu za přínos pro rozvoj sportu od města Žatce a jeho sportovní komise předá také starostka Žatce a senátorka Zdeňka Hamousová, která převzala záštitu nad celým slavnostním večerem.

Žebříček sportovců, kteří v úterý převezmou své poháry, pomohli sestavit také čtenáři Žateckého a lounského Deníku. V prosinci a lednu posílali do redakce své hlasy pro jednotlivé sportovce ve čtenářské anketě.

Sedmnáctý ročník

Oblíbenou anketu letos už posedmnácté společně pořádá Česká unie sportu Louny (dříve OV ČSTV) a Žatecký a lounský deník. Výsledky budou vyhlášeny v divadle v Žatci v úterý 9. února. Galavečer začne v 18 hodin.

V bohatém doprovodném kulturním programu vystoupí například zpěváci Lešek Semelka, Nela Kailová, Andrea Mea. Moderátorem večera bude Radek Šilhan, známý i z komentování sportovních přenosů na TV Prima. Zájemci o slavnostní večer si mohou přijít pro vstupenky do redakce v Žatci. Vstup na slavnostní a zábavný večer je bezplatný, ale je potřeba si předtím vyzvednout vstupenku, protože počet míst v divadle je omezen.

Nejlepší sportovci z okresu Louny pak postoupí do ankety o nejúspěšnějšího sportovce celého Ústeckého kraje, jejíž podobné slavnostní závěrečné vyhlášení proběhne v závěru března v Mostě.