VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovci mají nového krále! Nejlépe zasmečoval Ondřej Vít

Okres Louny – Stříbro získala v oblíbené anketě Deníku Nejúspěšnější sportovec okresu Louny Kristýna Zahradníčková, bronz Martina Mikulášková. Nejlepší mládežnickou sportovkyní za rok 2015 je Lucie Svěcená.

9.2.2016 AKTUALIZOVÁNO 9.2.2016
SDÍLEJ:

Nohejbalista Ondřej Vít se stal nejlepším sportovcem okresu Louny za rok 2015.Foto: Deník/Karel Pech

Pět let vládly sportovcům v okrese Louny ženy. V roce 2010 vyhrála silačka Hana Nachtigalová, tři další ročníky opanovala dráhová cyklistka Lucie Hochmann, tehdy ještě Záleská, za rok 2014 se radovala cyklokrosařka Martina Mikulášková. Nadvláda žen ale končí. Novým králem sportovců a majitelem titulu Nejúspěšnější sportovec okresu Louny pro rok 2015 je muž, pomyslné žezlo a korunu převzal žatecký nohejbalista Ondřej Vít.

Dobojováno! Sportovci z regionu už znají své nové vládce, v žateckém divadle v úterý 9. února vyvrcholil další ročník oblíbené a prestižní ankety Deníku a České unie sportu o Nejúspěšnějšího sportovce okresu Louny. A jak sportovní odborníci, trenéři, funkcionáři, novináři, ale také čtenáři Deníku, kteří s výběrem pomáhali, nakonec žebříček ankety Nejúspěšnější sportovec okresu Louny 2015 sestavili?

Dvě evropské medaile

Prvenství v oblíbené anketě Deníku a České unie sportu získal Ondřej Vít hlavně díky dvěma medailím z evropského šampionátu. Žatecký nohejbalista získal v roce 2015 stříbro v singlu a zlato ve trojicích na ME. Vít také výrazně pomohl k rychlému návratu žateckého nohejbalu do nejvyšší soutěže. Žatecký sportovec triumfuje v anketě už podruhé, vítězem byl také za rok 2008.

Aerobik jede

Stříbro vybojovala Kristýna Zahradníčková z Juniorského fitness klubu Louny. Mladá dívka přivezla do regionu bronz z mistrovství světa v aerobiku z individuálního závodu, přidala ještě stříbro z trojic. Na evropském šampionátu „uloupila" dvě stříbra, na republikovém mistrovství byla dokonce zlatá v singlu i ve trojicích.

Cyklokrosařka Martina Mikulášková si odnesla menší trofej za třetí místo v kategorii jednotlivci dospělíBronz tentokrát patří do rukou Martiny Mikuláškové, vítězky ankety z roku 2014. Lounská cyklokrosařka dojela světový šampionát loni po technických potížích na 16. místě, ve světových pohárech dokázala dojet 13. a 17. Na ME vybojovala 10. místo, v českém poháru jednou vyhrála, třikrát byla druhá a dvakrát třetí. Navíc zvítězila na MČR v časovce dvojic na silnici.

Ani Lucie Hochmann se neztratila

Čtvrté místo v anketě Nejúspěšnější sportovec okresu Louny 2015 patří Lucii Hochmann, dříve Záleské, která má z minulých let ve sbírce tři vítězství. Blšanská dráhová cyklistka na MS dokončila víceboj na 18. pozici, na ME byla 14., světový pohár dojela na 17. a 19. místě. Do sbírky přidala čtyři zlaté z MČR na dráze a tři stříbrné. Vyhrála časovku dvojic na silnici.

Pátou příčku v konkurenci dalších vynikajících sportovců vybojoval žatecký Vladimír Slanina. Sjezdař na divoké vodě přivezl z MČR do 23 let 1. místo, na MČR byl 4. v singlu a 6. v deblu. Na ME byl 5. a 10., v týmech vybojoval zlato ve sprintu a stříbro v klasickém sjezdu. Dokázal vyhrát světový pohár ve Slovinsku ve sprintu, přidal tam ještě 4. místo ve sjezdu. Bodoval také v evropském a národním poháru.

Mládeži neochvějně vládne plavkyně

Galavečer s vyhlášením výsledků ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2015 okresu LounyKategorie mládeže má znovu královnu. Suverénně ji ovládla, už počtvrté, žatecká plavkyně Lucie SvěcenáObrovský talent českého plavání opět neměl doma na motýlkářských tratích konkurenci, Svěcené se dařilo i ve světovových bazénech. Mezi dospělými získala na MČR čtyři zlaté a dvě stříbrné. Na ME dospělých byla 15. a 21., štafeta byla 7. a 9. Na MS dospělých skončila na 31. a 34. místě, štafeta dohmátla na 15. pozici. Na MČR dorostu vybojovala pět zlatých a čtyři stříbrné medaile. Opět zlepšovala národní rekordy, vyhrávala také na českých pohárech a dalších mítincích.

Druhé místo patří Adéle Citové. Z MS ve fitness a aerobiku přivezla individuální 4. místo a zlato z trojic. Na ME byla 2. v singlu, 1. v trojicích a na na MČR také 2. v singlu a 1. v trojicích.

Bronz má žatecký plavec Kristian Balon, který zároveň získal i cenu Hvězda čtenářů Deníku. Právě jemu naši čtenáři poslali nejvíce hlasů. Balon opanoval prsařské tratě na MČR ml. žáků, získal tři zlaté medaile, navíc přidal ještě bronz, jedno 4. a dvě 5. místa. Mnoho medailí má i z dalších závodů.

Čtvrtou pozici vybojoval atlet Jan Pospíšil. Na republikovém mistrovství st. žáků v hale vybojoval stříbro na 1500 m, krajský přebor vyhrál. Pod širým nebem byl 8. na MČR na 1500 m, 4. byl na domácím šampionátu v přespolním běhu, krajský přebor vyhrál.

Plavci Antonín Svěcený a Jitka Hornofová přebírají ocenění v kategorii mládež jednotlivciPáté místo v kategorii mládeže je v rukách Antonína Svěceného. Na mistrovství republiky dospělých vybojoval nadějný žatecký plavec bronz na 200 m prsa. Na MČR dorostenců získal čtyři zlaté, stříbro a bronz, vše z prsařských tratí. Sbírá také medailová umístění v českém poháru mezi dospělými, dokázal jej už také vyhrát.

Na šesté pozici skončila mladičká lounská plavkyně Jitka Hornofová. Na Poháru ČR získala šest medailí, z toho tři zlaté – 50 m prsa, 100 m motýl a 50 m znak. Vybojovala více než 70 medailí ze závodů v ČR i zahraničí.

Sedmé místo patří Lucii Nesnídalové, slalomářce na divoké vodě. Na mistrovství republiky byla loni třetí ve slalomu, třetí ve sjezdu a druhá v kombinaci. Medaile získává také v českém poháru.

Osmou příčku vybojoval lounský fotbalista Karel Hasil. Obránce, jehož mateřským klubem jsou Louny, nyní působí v Teplicích. Je tam kapitánem výběru U19. Má na kontě tři reprezentační starty za kategorii U16, je v širší nominaci U18.

Deváté místo patří Lence Bešíkové. Na Poháru ČR vybojovala mladičká plavkyně pět zlatých medailí, jedno stříbro a jeden bronz. Přidala ještě dvě čtvrtá místa. Další zlaté medaile nasbírala během roku na mnoha závodech.

Desátá pozice v kategorii mládeže je také v držení žateckých plavců. Získala ji Marie Hnízdilová. Byla v roce 2015 čtyřikrát zlatá na MČR st. žáků ve znakařských disciplínách, je českou reprezentantkou.

Nejlepší kolektivy

V kategorii dospělých kolektivů se z vítězství radovali národní házenkáři Šroubárny Žatec. Loni oslavili premiérový postup do nejvyšší soutěže.

Mezi mládežnickými kolektivy patří zlato Juniorskému fitness klubu Louny. Tým získal na MS v aerobiku a fitness zlato v trojicích, 4. místo v singlu, zlato vybojoval i smíšený pár. Na ME získalo trio zlato, stejně jako pár, Citová byla 2. Na MČR byla opět Citová 2., trio a pár první. Druhou pozici mají v držení žatečtí plavci. Jazzmani získali na republikových šampionátech a Pohárech ČR celkem 25 zlatých medailí, 10 stříbrných a 4 bronzové. Jejich mládežníci sbírají tituly už i mezi dospělými, několik jich je v reprezentaci. Oddíl patří mezi nejlepší plavecké kluby v ČR.

Bronz pak vybojoval Veslařský klub Ohře Louny. Jeho dorostenecká dvojka bez kormidelníka vybojovala titul mistrů republiky, dvakrát byla druhá. Čtyřka bez kormidelníka vyhrála MČR ve sprintu, juniorská párová čtyřka bronz. Dorostenky získaly stříbro na MČR ve sprintu na dvojce bez kormidelníka a bronz na čtyřce bez kormidelníka.

Trenérka fitness klubu

Jitka Hofmannová byla oceněna jako nejlepší trenérka mládeže. Vede úspěšný Juniorský fitness klub LounyTitul v kategorii trenér mládeže patří pro rok 2015 lounské Jitce Hofmannové. Koučka úspěšného Juniorského fitness klubu Louny, její svěřenci vozí pravidelně cenné kovy z MS, ME a MČR.

V kategorii masters-veteráni zvítězil Václav Mareš, 48letý lounský silák, který loni ve Vídni dokázal obhájit titul mistra světa v silovém trojboji. Je držitelem třinácti světových rekordů v různých disciplínách. Působí i jako trenér a svého svěřence Bohumila Elsnice rovněž přivedl k titulu mistra světa.

Novým oceněním je letos Cena Josefa Masopusta, která je udělována fotbalovým nadšencům, hráčům nebo funkcionářům, kteří nezištně, mnohdy i celý život, pomáhají rozvoji fotbalu. Pro rok 2015 získal cenu Jindřich Zedník z Krásného Dvora.

Slavnostním večerem v žateckém divadle provázel Radek Šilhan, předávání cen zpříjemnili Lešek Semelka, Nela Kailová, Andrea Mea a žatecký raper PJ. 

Nejúspěšnější sportovci
okresu Louny 2015:

Jednotlivci dospělí:

1. - Ondřej Vít (nohejbal)
2. - Kristýna Zahradníčková (aerobik a fitness)
3. - Martina Mikulášková (cyklokros)
4. - Lucie Hochmann (dráhová cyklistika)
5. - Vladimír Slanina (sjezd na div. vodě)

Mládež jednotlivci:

1. - Lucie Svěcená (plavání)
2. - Adéla Citová (fitness a aerobik)
3. - Kristián Balon (plavání)
4. - Jan Pospíšil (atletika)
5. - Antonín Svěcený (plavání)
6. - Jitka Hornofová (plavání)
7. - Lucie Nesnídalová (slalom na d. vodě)
8. - Karel Hasil (fotbal)
9. - Lenka Bešíková (plavání)
10. - Marie Hnízdilová (plavání)

Kolektiv dospělých:

1. TJ Šroubárna Žatec (národní házená)

Kolektiv mládeže:

1. - Juniorský fitness klub Louny (aerobik a fitness)
2. - Jazzmani Žatec (plavání)
3. - Veslařský klub Ohře Louny (veslování)

Trenér mládeže:

1. Jitka Hofmannová (aerobik a fitness)

Masters:

1. Václav Mareš (silový trojboj)

Cena Josefa Masopusta:

Jindřich Zedník

Hvězda čtenářů Deníku (vybírali jen čtenáři Deníku):

1. Kristián Balon (plavání)

Vítězové ankety
Sportovec okresu Louny (2000–2014):

2000 - Patrik Gedeon (fotbal)
2001 - Barbora Mrázková (kulturistika)
2002 - Adam Janouš (motorismus)
2003 - Adam Janouš (motorismus)
2004 - Jan Wainer (triatlon)
2005 - Jan Wainer (triatlon)
2006 - Kamil Ausbuher (cyklokros)
2007 - Jan Tuček (karate)
2008 - Ondřej Vít (nohejbal)
2009 - Jan Tuček (karate)
2010 - Hana Nachtigalová (silový trojboj)
2011 - Lucie Hochmann (Záleská) (cyklistika)
2012 - Lucie Hochmann (Záleská) (cyklistika)
2013 - Lucie Hochmann (Záleská) (cyklistika)
2014 - Martina Mikulášková (cyklokros)

Jediná sportovkyně dokázala anketu vyhrát třikrát. V letech 2011 až 2013 se radovala Lucie Hochmann, tehdy ještě Záleská. Ondřej Vít, Jan Wainer, Jan Tuček a Adam Janouš dokázali zvítězit dvakrát.

Autor: Hynek Dlouhý

9.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Management - Management Ředitel 60 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti strategie a politiky organizací Senior Professional CI. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Tatinná 60, Bítozeves - Yanfeng Czechia Automotive Interior Systems, nástup ihned, Náplň práce:, - Zeštíhlení výroby ve firmě, inovace procesů, Specifikace: Vysokoškolské (výhodou)/středoškolské vzdělání ekonomického nebo technického směru, -Senior v Lean nástrojích - VSM, Kanban, 5S, Poka-Yoke, Problem Solving, atd… (tzn. Zkušenost z obdobné pozici, - Kaizen workshopy, - Zkušenosti z automotive, - Angličtina na úrovni rodilého mluvčího, kontakt:734791327, e-mail: ales.zajic@yfai.com, osobně na personálním oddělení Yanfeng výše uvedená adresa, tel. 734791327, ales.zajic@yfai.com. Pracoviště: Yanfeng czechia automotive interior systems s.r.o., 438 01 Žatec 1. Informace: Aleš Zajíc, +420 734 791 327.

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka 20 000 Kč

Odborní asistenti v administrativě asistent/ka prodeje a servisu. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: 5. května 429, 440 01 Dobroměřice - okres Louny, Požadavky: středoškolské vzdělání, organzační a komunikační schopnosti, zodpovědnost, samostatnost, příjemné vystupování, schopnost týmové práce, nutná znalost PC (Word, Excel, Outlook, Internet), znalost ekonomického systému HELIOS výhodou, podmínkou je znalost anglického nebo německého jazyka slovem i písmem, ochota učit se novým věcem., Nabízíme: silné zázemí stabilní a prosperující společnosti na českém trhu, seriózní jednání, prostor pro samostatnost, zodpovědnou a perspektivní práci, příležitost k odbornému rozvoji, příjemné pracovní prostředí, odpovídající finanční ohodnocení., Kontakt: Monika Žáčková, tel: 724 857 801, životopis zasílat na E-mail: zackova@zacekag.cz. Pracoviště: Žáček ag s.r.o. dobroměřice, 5. května, č.p. 429, 440 01 Louny 1. Informace: Monika Žáčková, +420 724 857 801.

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 500 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení montážní dělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: . Pracoviště: Fornelius west s.r.o., pracoviště hlubany, 441 01 Podbořany. Informace: Tomáš Kopačka, +420 724 978 076.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 24 000 Kč

Obsluha stacionárních strojů a zařízení obsluha vstřikolisu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Průmyslová 2728, 440 01 Louny, Požadavky: Praxe ve výrobní společnosti s obsluhou vstřikolisu, vyučení v oboru seřizovač strojů a zařízení nebo obdobném, částečná znalost německého nebo anglického jazyka, znalost strojní výpočetní techniky, , Náplň práce: osazení, upevnění, nastaení formy, zadávání a ošetřování parametrů stroje pro správnou výrobu, hledání možných chyb v procesu výroby a jejich odstraňování, sledování a dodržování předepsané kvality výrobků a jejich standardů., Kontakt: Bc. Sandra Tůmová, tel: 608 499 203, životopisy možné zasílat na e-mail: sandra.tumova@sinit.com. Pracoviště: Sinit kunststoffwerk louny s. r. o. - provozovna, Průmyslová, č.p. 2728, 440 01 Louny 1. Informace: Sandra Tůmová, +420 608 499 203.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Workoutové hřiště. Ilustrační foto.

V Žatci v sobotu otevřou hřiště pro venkovní posilování

Pivo, chmel, zábava. V Žatci se během Dočesné baví desetitisíce lidí.

Pokoj na Dočesnou? Pozdě! Musíte shánět rok dopředu

FOTO: Kopec za věznicí Bělušice se změnil v unikátní zahradu pro návštěvy

Bělušice - Odsouzení chodí za dětmi ven, do krásného prostředí, které sami vybudovali. Setkání se odehrávají na místě někdejšího vězeňského vepřína.

Kulturní tipy: Noc kostelů, sraz veteránů, vstříc přírodě na Rané

Okres Louny - Na jaké kulturní či společenské akce se můžete vypravit v těchto dnech na Lounsku, Žatecku a Podbořansku.

Kam zajít o víkendu za sportem

Okres Louny - V sobotu a v neděli je na programu řada fotbalových utkání, také Běh Žatecké jedenáctky nebo házená.

Startuje GDPR. Vše potřebné najdete zde

Severní Čechy - Evropské Nařízení GDPR, které má zvýšit ochranu osobních údajů, bude platit od pátku 25. května. Musí se jím řídit všechny firmy i orgány státní a veřejné správy. Kromě nich se týká jednotlivců a online služeb, které zpracovávají data uživatelů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT