V Žatci v těchto dnech skončila výstavba sportoviště v areálu koupaliště. Město za něj dalo 11 milionů korun. Příští sobotu, 8. prosince, má být slavnostně otevřeno.

V areálu nového sportoviště jsou dvě víceúčelová hřiště, hřiště na hokejbal a kolem vede čtyři sta metrů dlouhá in-line dráha. Areál je osvětlený, vyrostl tam i zcela nový objekt, ve kterém jsou šatny, toalety, sprchy a zázemí pro správce areálu. Původně plánovaný minigolf se přesunul do areálu vlastního koupaliště a v těchto dnech se jeho stavba rovněž dokončuje. „Sportoviště je hotové. Chybí už jen dodělat nějaké drobnosti," sdělil Jan Novotný, místostarosta Žatce. Na jaře se budou dodělávat finální terénní úpravy včetně zasévání trávy.

Exhibiční utkání

Město sportoviště otevře v sobotu 8. prosince. Od 13.30 hodin si jej mohou zájemci prohlédnout a k vlastnímu slavnostnímu otevření dojde ve 14 hodin. Pak bude na programu exhibiční zápas žateckých hráčů proti extraligovému Mostu. V Žatci to není jediné velké sportoviště, které bylo ve městě v poslední době otevřeno. Loni v červnu byl po rozsáhlé rekonstrukci otevřen lehkoatletický stadion Mládí. Rekonstrukce stála přibližně 35 milionů korun, z toho 25 milionů město získalo ve formě dotace z Regionálního operačního programu Severozápad.

Další velkou investici města do sportovního vyžití v Žatci chystají i v příštím roce. V plánu je výstavba cyklostezky Ohře, která má sloužit i jako in-line dráha. Město chce jako první postavit úsek, který naváže na sportovní areál u koupaliště a povede po břehu řeky kolem jezu do lokality Loučky.