Zájemci o sportování v Podbořanech zatím mohou o nové hale, kterou by tak potřebovali, jen snít.

Sto dvacet milionů město nemá a z dotací se finance už několik let nedaří sehnat, naposledy zkrachovala jednání o penězích z evropských fondů.

Už mnoho let se v Podbořanech mluví o výstavbě nové sportovní haly. Radnice má hotové projekty, chybějí jen peníze. Na vybudování nového moderního sportoviště v areálu Tatranu je potřeba sto dvacet milionů korun.

„Halu teď stavět nezačneme, v dohledné době určitě ne. Není v silách města, aby 120 milionů financovalo z vlastní pokladny,“ řekl Radek Reindl, starosta Podbořan. O získání dotace se přitom radnice snaží už dlouho, ale zatím neúspěšně. Naposledy chtěla požádat o prostředky z evropských fondů, úředníci se snažili uvést halu do projektů se zaměřením na rekreační zařízení.

Záměr platí od roku 2007

„Bohužel tato varianta nevyšla, naše žádost nebyla průchozí. Ale nevzdáváme se, budeme čekat a přihlásíme se do každé další vhodné výzvy,“ řekl starosta. Projekty na výstavbu začaly v Podbořanech vznikat v roce 2007. „Ve městě není žádná hala ani tělocvična, která by splňovala současné nároky sportovců,“ říkali už tehdy zástupci radnice. Situace se od té doby nezměnila, sportovci mohou dále jen snít, hrát v malých tělocvičnách nebo v okolních městech.

V Podbořanech se jeden čas uvažovalo, že by se hala financovala z velké části z přebytků rozpočtů, když město dobře hospodařilo. Pak ale přišla krize a úspory jdou na běžné investice. Město navíc musí počítat s tím, že pokud by hala už stála, každý rok pak bude platit dva miliony korun za její běžný provoz.