V Žatci oprašují projekt na výstavbu multifunkční sportovní haly. Před několika lety se s její výstavbou počítalo v rámci rekonstrukce městského koupaliště a rozšíření areálu, kvůli vysoké finanční náročnosti ze záměru ale sešlo. Nyní se o nutnosti výstavby sportovní haly v Žatci opět začíná hovořit.

Stavbu podporuje sportovní komise

Naposledy o tom jednala sportovní komise při radě města. Zaznělo na ní, že by ji mohli využívat žatečtí házenkáři, volejbalisté, fotbalisté nebo florbalisté. Sportovci v Žatci nyní mají k dispozici sportovní halu Sever nebo školní tělocvičny, jejich prostory jsou ale omezené, třeba hlediště pro větší množství diváků chybějí úplně. Například lounská městská sportovní hala má hlediště pro téměř pět set lidí.

Největším problémem výstavby nové sportovní haly v Žatci budou peníze. Náklady se odhadují na více než sto milionů korun. Například nová sportovní hala v Kadani stála 124 milionů, v Teplicích 250 milionů korun. K tomu je třeba počítat s náklady na provoz, které ročně dosahují několika milionů korun.

Sportovní komise v Žatci se na svém posledním jednání jednohlasně usnesla, že by zastupitelé měli nechat vypracovat projektovou dokumentaci na novou sportovní halu a vybrat místo, kde by měla stát. Zároveň by město mělo sledovat vypsané dotační tituly a případně požádat o příspěvek na stavbu multifunkční haly.

Největším problémem jsou peníze

Město Žatec investovalo do sportovišť v minulých letech nemalé prostředky. Rozsáhlou rekonstrukcí prošel například lehkoatletický stadion Mládí, u koupaliště vyrostlo nové sportoviště s hřištěm pro hokejbal a tenisovými kurty, postavily se úseky cyklostezky, město přispělo na výstavbu fotbalového hřiště s umělým povrchem u řeky Ohře. Rozsáhlou rekonstrukcí prošel bazén při ZŠ Jižní nebo zmíněné koupaliště. Při sportovní hale TJ Sever před lety vyrostla přístavba určená pro stolní tenisty.