Statisícové příspěvky pro podporu sportovních zařízení schválili v březnu zastupitelé v Žatci.

Město přidá dvě stě tisíc korun na odhlučnění nedávno dokončené přístavby haly na stolní tenis a dalších sto tisíc korun na vylepšení osvětlení budovy sokolovny.

V případě haly na stolní tenis TJ Sever nejde o problémy s rámusem z blízké plzeňské silnice, ale hala se dostala do potíží kvůli špatnému projektu, který nepočítal s odrazem zvuku uvnitř. Rány se nyní odrážejí od plechové střechy takovým způsobem, že ruší samotné hráče. Zastupitelé tedy schválili žádost TJ Sever a rozhodli uvolnit peníze na odhlučnění haly.

Přístavba haly na stolní tenis přitom vznikla teprve předloni a stála přes milion korun. Město a vedení haly TJ Sever ji nechaly postavit kvůli tomu, aby hráči ping–pongu měli své prostory na mistrovské zápasy a nemuseli se dělit o halu s volejbalisty a dalšími sportovci, což předtím vedlo k řadě problémů zejména v hledání termínů pro utkání.

V sokolovně TJ Šroubárna zase bude vylepšeno osvětlení, na což město uvolnilo sto tisíc korun. V této hale nedávno proběhla také rekonstrukce vytápění, na což žatecká radnice rovněž přispěla.