Čtrnáct dní po ukončení adventních trhů byly v pátek 19. prosince ze žateckého náměstí odvezeny čtyři dřevěné stánky, které do svého majetku pořídilo město Žatec.

Stánky, které se na trhu prodávají také jako zahradní domky, sloužily při trzích coby prodejní místo různých obchodníků a historických řemeslníků. Po ukončení adventních trhů stály dva týdny na náměstí prázdné, uzamčené a bez využití.

V pátek je zaměstnanci technických služeb odvezli do skladu.

Město přitom počítá s jejich dalším využitím a dokonce i s přikoupením dalších domků. „Budeme je používat při různých příležitostech. Na jaře například znovu na náměstí uspořádáme velikonoční jarmark a opět je tam umístíme,“ řekl na dotaz Deníku Aleš Kassal, místostarosta Žat­ce.

Počet stánků v majetku města se možná ještě zvýší. „Nyní máme čtyři tyto domky a rada města zvažuje možné přikoupení ještě dalších. Celkem bychom měli podle současných plánů maximálně dvanáct těchto stánků,“ uvedl místostarosta.

Město je bude jednak používat samo, jednak má v plánu s nimi „podnikat“ a nabízet je do pronájmu pořadatelům dalších podobných vhodných akcí pro veřejnost, dodal.