Dobrou náladu a neutuchající víru ve vlastní schopnosti popřál spoluobčanům, lidem z Loun, starosta města Jan Kerner. Jak uvedl v dalším vyjádření na prosbu Deníku, největší investicí v Lounech v novém roce 2009 bude přestavba staré radnice na náměstí, z níž vznikne moderní knihovna a centrum kultury ve městě.

„Rok 2009 bude pro Louny znamenat hektickou stavební činnost. Splníme si dlouholetý sen a starou radnici na náměstí přebudujeme na městskou knihovnu. Tahle padesátimilionová akce je srovnatelná s rekonstrukcí divadla na přelomu tisíciletí a věřím, že bude i stejně úspěšná,“ sdělil pro Deník Jan Kerner.

Podle něj ovšem proběhne v Lounech letos i zhruba stovka dalších investic, například rekonstrukce základní školy Školní, Hilbertovy ulice, bývalého letního kina. Svou definitivní tvář začne získávat Ryneček. Město opraví také zeď kolem hlavního hřbitova a celou řadu chodníků.

A co by starosta vzkázal obyvatelům jako novoroční přání?

„Louňáci! Hlavně v roce 2009 neztrácejte dobrou náladu a představy o svém vlastním štěstí si plňte především s využitím svých vlastních sil a schopností! Držím palce,“ uvedl Jan Kerner.

Starostové Žatce, Podbořan ani Postoloprt na stejnou prosbu z redakce Deníku svou odpověď neposlali.