Po dovolené nyní už má starosta Podbořan Radek Reindl, který se v pátek vrátil z Turecka. „Moře, klid, pohoda, jsem spokojený a odpočinutý. Vyhnul jsem se i chladnému počasí, které panovalo v ČR na začátku července,“ řekl na dotaz našeho deníku. Uvedl však, že rád jezdí na dovolené i do tuzemska, nedává přednost domovu či zahraničí. „Všude se může dovolená vydařit i pokazit, záleží i na dalších okolnostech,“ sdělil starosta, který už dnes nastupuje do práce.

Starosta Loun Jan Kerner stráví jeden týden dovolené na chalupě u známých na horách a druhý týden vyrazí za hranice – k termálnímu koupališti nedaleko slovenského Komárna. Starosta je příznivcem cyklistiky a tuto aktivitu rád provozuje i na dovolené. „Rád organizuji pro rodinu i známé různé výlety, nejvíce na kole, ale i vlakem či pěšky. Na základně, kde jsme ubytovaní, se nikdy moc dlouho nezdržíme,“ říká Jan Kerner.

I kvůli výletům a kolům má prý raději dovolenou v ČR, ale například předloni učinil změnu a s rodinou vyjel za hranice. Podíval se do Bulharska k moři.

Žatecký starosta očekává přírůstek do rodiny

Na týden do jižních Čech se letos chystá jet starosta Žatce Erich Knoblauch. Jinak mají ale se ženou rádi zahraniční dovolené u moře. „Letos ovšem čekáme rodinný přírůstek, a tak nepojedeme na zahraniční dovolenou,“ pochlubil se našemu deníku. Kromě moře starosta Žatce rád navštěvuje historické či kulturní památky okolí, galerie, muzea, zajímavé stavby. „Z minulosti velmi rád vzpomínám například na dovolené ve Francii a Španělsku u Barcelony,“ dodal Erich Knoblauch.