Starostové Loun a Žatce oslaví vánoční svátky v duchu tradice – budou si užívat klidu, pohody a odpočinku doma se svými rodinami. Na Štědrý večer si rozdají dárky a budou se věnovat svým dětem a dalším členům rodiny.

Po Vánocích se pak jeden ze starostů vydá i s rodinou na hory, druhý zůstane doma i na Silvestra, neboť i tento den bude mít ve městě několik pracovních povinností.

„Štědrý den kromě dalších obvyklých věcí pro mě znamená i spoustu zpívání,“ uvedl pro Deník starosta Loun Jan Kerner. „V poledne to bude v domově pro seniory, kam chodím tradičně popřát, odpoledne pak u nás v domě na chodbě a večer doma s rodinou,“ řekl starosta.

Po tradiční vánoční nadílce v kruhu rodiny vyrazí všichni k přátelům do Krkonoš. „Jezdíme tam už řadu let za rodinnými přáteli, lyžujeme, užíváme vánočních prázdnin. Obvykle i na Silvestra jezdíme na sjezdovce v Mladých Bukách až do večera, pak společně slavíme příchod nového roku,“ odpověděl pro Deník Jan Kerner.

Vánoce s rodinou, Silvestr oslaví i se Žatečany

Starosta Žatce Erich Knoblauch (na snímku dole) se bude rovněž věnovat rodině. „Na Vánoce se scházíme i se širší rodinou, nejbližším příbuzenstvem. Podobně jako asi každý se už těším na volno, vůni cukroví a chvíle domácí pohody se vším, co k tomu patří,“ sdělil na dotaz Deníku.

Starostu čekají totiž i na Silvestra pracovní povinnosti, tradičně bývá o půlnoci na náměstí a říká projev pro spoluobčany k vítání nového roku. Přes den bude i oddávat jednu svatbu.

Starostovy děti však o vánoční pobyt na horách nepřijdou. „Zajistili jsme to formou dědečko–babičkovské výpomoci,“ prozradil.

Co by chtěli pod stromek?

A jaké dárky touží starostové ke svátkům dostat? Jaká tajná přání by si chtěli nechat vyplnit?

„Samozřejmě mám spoustu nápadů a přání. Poslední dobou spíš však toužím po zážitcích než po věcech, protože se mi zdá, že ke štěstí už žádné další hmotné věci nepotřebuji, mám jich snad až zbytečně moc. Ta přání si postupně plním, a průběžně mě napadají pořád další a další… Ale prozrazovat je nebudu, co by to bylo za tajné přání, kdybych ho vyzvonil do novin!“ uvedl Jan Kerner.

„Já bych si přál, aby mou rodinu má práce zatěžovala co nejméně, abych mohl trávit s nimi co největší množství času. To by mi ke klidu a spokojenosti dodalo nejvíc. Hmotné věci jsou sice fajn, ale vztah s blízkými nikdy nenahradí. To je ale postupné životní zjištění asi každého z nás,“ sdělil Erich Knoblauch.