Bazén pro děti vyroste v zadní části areálu směrem ke sportovišti, v místě, kde stála nafukovací skákací trampolína. Hotový by měl být v polovině letních prázdnin.

„Budeme se snažit práce co nejvíc urychlit. Chtěli bychom mít hotovo na konci června, ale teprve čas ukáže, zda se to povede,“ sdělil Petr Ševela, ředitel společnosti Centroprojekt group, která pro město bazén staví. Město za bazén zaplatí 18,8 milionu korun. „Společnost v rámci zakázky zajišťovala i projektovou dokumentaci a s tím spojenou inženýrskou činnost,“ připomněla vedoucí odboru rozvoje města žatecké radnice Kateřina Mazánková.

Po brouzdališti, zážitkovém a plaveckém bazénu tak dostane žatecké koupaliště čtvrtou vodní plochu. Její součástí se stanou dvě klouzačky, v okolí se položí dlažba. Bazén má sloužit dětem od pěti do osmi let věku.

Město Žatec pro stavbu nového bazénu vůbec poprvé využilo metodu design & build. Firma, která ho buduje, před tím vyprojektovala jeho podobu. Stejnou metodu projektování a výstavby využije Ředitelství silnic a dálnic v případě výstavby silničního obchvatu nedalekých Žiželic.