Stěhování kaple blahoslaveného císaře Karla nebo bourání bývalé vietnamské tržnice. Oboje si vyžádá výstavba dálnice D6 Praha – Karlovy Vary. V prvním případě se kaplička musí přesunout z trasy obchvatu Hořesedel, jenž se začne stavět tento měsíc. Začátkem března chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) spustit výstavbu navazujícího obchvatu Hořoviček, kde zase bývalá tržnice brání přestavbě jesenické křižovatky.

Křížení se silnicí I/27 Žatec – Plzeň se promění na mimoúrovňovou křižovatku se dvěma kruhovými objezdy, součástí výstavby dálnice D6 bude i doprovodná silnice druhé třídy. A kvůli té padnou k zemi na zmíněné křižovatce některé stavby. „K demolici je navržena hala vietnamské tržnice a objekt bývalého bistra kousek od této haly,“ potvrdila mluvčí ŘSD Dana Zikešová.

Mezi jesenickou křižovatkou a Lubencem se připravuje stavba dálnice. Jesenická křižovatka se promění.
12 kilometrů, 5 miliard korun, 3 roky. Největší silniční stavba kraje se blíží

Mnozí řidiči si pamatují nedávné doby, kdy byla hala ještě v provozu. „Kupovali jsme tady sádrové trpaslíky na zahradu,“ řekl Josef Krejcárek z Prahy, který po silnici pravidelně jezdí na chalupu do malé vesnice na pomezí Ústeckého a Karlovarského kraje.

Naopak při přestavbě jesenické křižovatky zůstanou zachovány v obou směrech benzínové pumpy, KM Prona i Benzina, a také objekt bývalého motorestu, který je ale delší dobu mimo provoz. Výstavba pětikilometrového obchvatu Hořoviček odstartuje v březnu, řidičům se otevře v roce 2025.

Archeologové u Hořoviček a Hořesedel nalezli přibližně 15 tisíc předmětů a prozkoumali jich přes 3 500. Šlo hlavně o keramické zlomky, zvířecí kosti, kamenné nástroje, ale i šperky a kovové artefakty.
Unikátní pec, hroby i dávné sídliště. Stavba dálnic přináší poznatky

O měsíc dřív se začne se stavbou sousedního devítikilometrového obchvatu Hořesedel. I ten by měl řidičům sloužit za dva roky. V cestě budoucí dálnici tam stojí kousek od současné silnice I/6 mezi Hořovičkami a Hořesedly výklenková kaple blahoslaveného císaře Karla. „Přesune se přibližně o dvacet metrů. Umístí se na novou betonovou desku o rozměrech 3,8 x 2,7 metru se štěrkopískovým podsypem,“ přiblížila Dana Zikešová. ŘSD její přesun předpokládá na jaře nebo létě příštího roku. „Přesnější termín budeme znát z aktualizovaného harmonogramu prací od zhotovitele stavby,“ dodala Zikešová.

Pozdně barokní kaplička je zasvěcena Karlu I. Rakouskému. O její obnovu se před deseti lety zasloužila občanská sdružení Kapličky koruny české a Regula Pragensis. Tím se zachránila. Byla řadu let v dezolátním stavu, s rozpadlou střechou a bez omítky, při stavbě dálnice by tak byla zřejmě zbourána. „Jsme rádi, že se dalo dohromady pár lidí a jejich zásluhou se kaplička opravila. Obec v dnešní době musí budovat infrastrukturu a na obnovu kulturních památek jí nezbývají peníze. Nebýt této akce, kaplička neměla šanci přežít,“ řekl v dubnu 2012 tehdejší starosta Hořoviček Ivan Fides.

Ilustrační foto
Na D6 se pilně pracuje. Úsek mezi Petrohradem a Lubencem má stavební povolení

Kaplička stojí na kraji lesa u staré lesní cesty spojující vesnice Hokov a Děkov. Rok stavby ani původní zasvěcení kapličky není známo, o zasvěcení poslednímu císaři rakouskému a králi českému Karlovi I. z habsbursko-lotrinské dynastie rozhodli iniciátoři zmíněné rekonstrukce. Poslední panovník Rakousko-Uherska z let 1916 až 1918 byl pro svůj příkladný křesťanský život a pro své mírové snahy v roce 2004 papežem Janem Pavlem II. beatifikován, tedy prohlášen za blahoslaveného.

Obchvaty Hořesedel a Hořoviček na Rakovnicku patří mezi úseky, které hodlá ŘSD na D6 v nejbližších letech postavit. Přeložka jižně od u Krupé mezi oběma zmíněnými obchvaty a hotovou dálnicí mezi Prahou a Krušovicemi se staví od loňska. ŘSD chce letos nebo začátkem příštího roku začít stavět dvanáctikilometrový úsek mezi jesenickou křižovatkou a Lubencem, po jeho dokončení, které je v plánu v roce 2026, bude D6 hotová mezi Prahou a hranicí Ústeckého a Karlovarského kraje. Na Karlovarsku se mají zbylé čtyři úseky stavět v letech 2024 až 2027.