Pro řidiče se má, stejně tak jako celý 4,4 kilometru dlouhý úsek dálnice D7 mezi Prahou a Chomutovem, otevřít na konci letošního roku. Druhá polovina mostu, jenž překlenul Smolnický potok, se zprovozní v průběhu roku 2024.

V minulých dnech zahájili na stavbě dálnice D7 u Chlumčan pracovníci stavební firmy také pokládku asfaltu na prvním kilometru levého jízdního pásu. „Bezespárová pokládka ložné vrstvy se provádí za pomoci finišeru s šířkou lišty na dva jízdní pruhy,“ informovalo Ředitelství silnic a dálnic.

Piazzetta před lounský divadlem. Na některých místech se barva černobílé kompozice odlupuje, náprava by měla přijít během letních prázdnin.
Úprava piazzetty u divadla začala před pěti lety. Do teď v Lounech budí vášně

Původně měla nová část chomutovské dálnice začít sloužit až v příštím roce, díky rychlému postupu prací se řidiči dočkají už letos. Až se nová část u Chlumčan otevře, měl by být hotový navazující úsek D7 u Loun, jež se rovněž nyní staví. Dohromady tak letos přibude 10 nových kilometrů dálnice.

Na konci letošního roku tak řidiči pojedou vyjma mostu u Chlumčan po celistvé dálnici mezi Panenským Týncem na hranici Ústeckého a Středočeského kraje a Postoloprty. Přestavbu obchvatu tohoto městečka do podoby dálnice se plánuje začít v roce 2025. Ještě před tím, v příštím roce, chce spustit stavbu tří úseků D7 u Slaného. Kompletně má být dálnice hotová v roce 2028.