„Provozní doba je předpokládána od 6 do 18 hodin v pracovní dny a v sobotu od 6 do 12 hodin. Předpokládaný počet zaměstnanců je 25 v administrativě, 12 v prodejně a 10 skladníků,“ uvedl zpracovatel oznámení v procesu posuzování vlivu záměru na životní prostředí Pavel Cetl. V areálu má vzniknout parkoviště se šedesátkou míst.

Obchod chce stavět společnost Dekinvest, která stojí za vznikem sítě více než devadesáti prodejen DEK po celém Česku. Před pár lety firma otevřela obchod v nedalekých Lounech, v Žatci má v současné době menší prodejnu v areálu autobusových garáží v Dukelské ulici.

Prodejna DEK vyroste na dvouhektarovém pozemku, jejímž majitelem je společnost Good Eagle. Jejím vlastníkem je zmíněný Dekinvest. Vjezd do areálu se plánuje naproti benzínové čerpací stanici. Zda obchod přinese v Žatci větší konkurenci, širší nabídku a případně nižší ceny, se teprve ukáže. „Nakupuji materiál v jedněch stavebninách v Žatci, pokud bude mít nový obchod nižší ceny, přejdu k němu,“ sdělil například Žatečan Petr Kalmus, který se zabývá různou stavební činností pro koncové zákazníky.

Lokalita na konci Husovy ulice při silnici I/27 Most – Plzeň patří z podnikatelského hlediska k těm nejzajímavějším v Žatci. Rozlehlé pozemky tam vlastní společnost ES Reality, která stojí za několika developerskými projekty ve městě a Ústeckém kraji. V Lounech například vybudovala Zahradní město, nyní dokončuje obytnou a obchodní zónu Na Homoli v místě bývalých spodních kasáren v Žatci. Majitelem sedmihektarové plochy v lokalitě za V.H.V. je také developer Jaroslav Třešňák z Teplic, který před lety postavil protější obchodní centrum Tesco a bytové domy v sousedství. Ten druhý dokončil před několika měsíci.

Problémem lokality je komplikované napojení na silniční síť. V místě je už teď frekventovaná křižovatka Husovy ulice a silnice I/27, rovněž vzhledem k rozvojovým projektům se plánuje její přestavba na kruhový objezd. V místě vznikne velká atypická okružní křižovatka s pěti výjezdy. V rámci technické studie si nechalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zpracovat tři varianty řešení. Výsledná se vybrala během projednávání s městem Žatec, ŘSD a Policií ČR. „Nyní k této stavbě probíhá expertíza konceptu dokumentace pro územní rozhodnutí, následovat bude podání žádosti o vydání územního rozhodnutí,“ sdělila mluvčí ŘSD Dana Zikešová. To chce ŘSD získat v příštím roce, v tom dalším počítá se stavebním povolením. Stavět se má v roce 2025, podle současných odhadů vyjde kruhový objezd na 25 milionů korun. Zároveň se počítá s vybudováním chodníků, míst pro přecházení silnice a osvětlení, což bude samostatná investice města.