Ve třech etapách se na cvičišti v předešlých letech postavilo dětské hřiště s mnoha atrakcemi, travnaté fotbalové hřiště, zbourala se stará tribuna, vzniklo nové víceúčelové hřiště s polyuretanovým povrchem na míčové sporty, parkurové hřiště a fitness pro seniory.

Skatepark měl být původně hotový už v roce 2022, firmy v Česku ale mají velký převis zakázek.

Vizualizace ukazuje, jak bude vypadat dálnice D7 mezi Slaným a Panenským Týncem na Lounsku.
Mezi Slaným a Louny po dálnici. Podívejte se, jak bude vypadat klíčová část D7

Nový skatepark chtějí mít letos také v Žatci. V současné době běží výběrové řízení na jeho zhotovitele, vyrůst má v místě třicet let starého, který se nachází pod hradbami v Nákladní ulici. „Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce, spočívající ve vybudování skateparku pro provozování sportovních aktivit. Navrženému street parku dominují překážky, které známe z běžného pouličního prostředí, tedy různě vysoké a dlouhé sjezdy, zábradlí, zídky, lavičky, obrubníky. Všechny hrany jsou vyztuženy pozinkovanými ocelovými profily. Všechny překážky a tvary jsou navrženy dle dlouholetých zkušeností a posledních trendů v tomto sportu,“ uvedla k zakázce žatecká radnice.

Pokud se podaří najít firmu, měl by nový skatepark vyrůst v Žatci během letošního léta. Na podzim chce v jeho sousedství město postavit velké parkoviště, které je zásadním prvkem pro plán plošného zpoplatnění parkování v centru Žatce.

Mohlo by vás zajímat: Louny hledají, jak ušetřit při proměně dalších částí sídliště Pod Kasárnami

Zdroj: Deník/Petr Kinšt