Zajímavé mezinárodní klání se nově jmenuje HSF System Modelium. Jako obvykle i letošní zadání je náročné a nechává fantazii mladých tvůrců naplno rozvinout. Tentokrát se totiž tvoří nejvyšší mrakodrap Evropy.

Své modely postavili také mladí stavaři z Obchodní akademie a Střední odborné školy generála Františka Fajtla. „Odborná porota soutěže rozhodne do 24. května, zda lounské modely postoupí do národního finálového kola," upozornila Eliška Radváková ze společnosti Crest Communications, která mediálně zastupuje pořadatele. Tím je mezinárodní stavební skupina HSF System.

Některé ze soutěžních staveb z minulých ročníků soutěže o nej stavbu z vlnité lepenky.
Nejvyšší mrakodrap Evropy vzniká v Lounech. Bude z papírové lepenky

Do národních finálových kol aktuálního 15. ročníku v Česku a na Slovensku postoupí šestice nejlepších staveb z každé země. Z nich následně vzejde osm soutěžních týmů, které se poměří v mezinárodním superfinále v Ostravě. Celkem se utká 32 týmů z 23 škol z České republiky a 10 týmů z 8 škol ze Slovenska.

Studenti soutěží o ceny v celkové hodnotě 134 000 korun. Mezinárodní soutěž HSF System Modelium je určená pro žáky středních odborných škol se zaměřením na stavebnictví.