Cesta vede podél břehu řeky mezi mlýnem a loutkovým divadlem. Dokončení stezky se protáhlo o několik měsíců. Původně dokončená cesta byla špatně schůdná a zhotovitel stavby ji musel na své náklady opravit. Původní cena stezky byla vyčíslena na bezmála 826 tisíc korun. „Výstavba cesty prodělala nekonečné peripetie, ale věřím, že výsledek to bohatě vyváží,“ řekl starosta města Jan Kerner.

Stavba se prodražila

Stavba se tím prodražila téměř o 420 tisíc korun. Mimo jiné přibyly dřevěné výplety na zábradlí, které zvyšují bezpečnost chodců. Lidé mají možnost se projít po břehu řeky. „Je tu moc hezkých pohledů, které běžně neznáme. Lidé mají možnost si prohlédnout řeku zblízka, která k Lounům neodmyslitelně patří,“ pochvaloval zastupitel Josef Klesal.

Otevření stezky přineslo vzpomínky. „Jsem jedna z mála z těch, kteří si pamatují původní cestičku. Jako študáci jsem ji využívali, když jsme se potřebovali zdekovat ze školy. Báječně se tady také chodilo na rande. Bývalo tu a stále je spousty malebných míst a zákoutí,“ vzpomínala zastupitelka Milena Zikmundová.

Problémem břehů kolem Ohře je stále nepořádek. „Je mi líto, že jsem tu našla nepořádek a zbytky po feťácích. Je potřeba v těchto místech dohlížet na pořádek, aby se sem lidé rádi vraceli,“ upozornila M. Zikmundová. „Zahrádkáři zde mívali loďky. Jako malí kluci jsme sem chodili a skákali z nich do vody. Naučil jsem se tu ve čtyřech letech plavat. V zimě, vždy když řeka zamrzla, jsme tu hrávali hokej,“ zavzpomínal předseda lounského skautského střediska Stanislav Procházka.

Stezka podél Ohře má být schůdnější

Město nepřevzalo stezku kolem Ohře, chce nápravu

 

Stezka podél břehu Ohře se stále staví