Konflikt mezi vedením Městské policie v Lounech a některými představiteli města se stupňuje. Místostarosta Pavel Csonka (ČSSD) dostal anonymní dopis s výhrůžkami.

Právě ČSSD, která má čtyři křesla v radě města, prosadila v radě města záměr podat trestní oznámení na vedení městské policie. V následném vyjádření, které poslal do našeho deníku, místostarosta uvedl, že jeho strana bude usilovat o výměnu ředitele městské policie.

„V dopise, který je psaný na počítači a byl podán v Lounech, mi někdo vyhrožuje, že pokud nepřestanu, bude se na mě sbírat nějaký kompromitující materiál, tak jako se již sbírá na kolegu radního Jana Růžka,“ uvedl místostarosta. J. Růžek je rovněž člen ČSSD.

Pavel Csonka přišel minulý týden na jednání rady s informacemi, které vedly k podání trestního oznámení na vedení městské policie, a to v jednom případě za stornování tříset korunové pokuty, ve druhém za zneužívání studijního volna k jiné činnosti. Za vedení městské policie se postavil starosta města Jan Kerner (ODS), který se domnívá, že k trestnému činu v těchto případech nedošlo.

Některým zastupitelům se postup ČSSD také nelíbí. Jeden ze zastupitelů místostarostovi sdělil, že v případě, že se trestný čin neprokáže, navrhne kolegům zastupitelům odvolání místostarosty z funkce. Trestní oznámení řeší mostecká policie.

ČSSD chce vyměnit ředitele

Za vším jsou snahy sociální demokracie o výměnu ve vedení městské policie, které uváděli i ve svém volebním programu. Nelíbí se jim způsob vedení strážníků. Na údajné chyby ale začali poukazovat až po zveřejnění informace o trestním oznámení.

Pokud by mělo dojít k odvolání ředitele městské policie, muselo by o tomto kroku rozhodnout zastupitelstvo města. Plyne to z nového zákona o obecní policii. Dříve stačilo jen rozhodnutí rady města.

Zastupitelé v Lounech se sejdou v pondělí 11. dubna a složitá atmosféra mezi vedením radnice a městskou policií se určitě odrazí i v jeho jednání.