Řidič z Prahy přetáhl dobu, na niž měl zaplacené parkování, o půl hodiny, a když se vrátil k vozu, už na něj čekali strážníci městské policie. Přesvědčoval je, že se při zařizování ve městě neplánovaně zdržel a že další parkovací hodinu doplatí, ale nebylo mu to nic platné. Strážníci museli postupovat podle vyhlášky města a věc vyhodnotili jako přestupek.

Spor se udál v ulici Na Valích, kde je placené parkoviště s parkovacím automatem. „Strážníci při namátkové kontrole zjistili, že u vozidla Porsche je parkovací lístek s dobou, která už vypršela před půlhodinou," uvedl zástupce ředitele Městské policie Louny Miloslav Malý. Když začali věc dokumentovat, zanedlouho přišel k vozidlu 39letý řidič z Prahy. „Argumentoval, že vyznačenou dobu nestihl. Strážníkům říkal - nehroťte to, já hodinu parkování doplatím a bude to vyřešené," uvedl M. Malý.

Nekompromisní postup

Jenže strážníci podle něj musí dbát na přesné a jasné dodržování městské vyhlášky. A ta zní - pokud řidič nepředloží při kontrole aktuálně platný parkovací lístek, dopustil se přestupku, argumentuje M. Malý. Strážníci trvali na tom, že muž se dopustil přestupku. Řidič s tímto jejich postupem nesouhlasil a událost bude tedy dál ještě řešit městský úřad ve správním řízení.

Vyhláška o placeném parkování v centru Loun platí od letošního června. V ulicích bylo rozmístěno několik desítek parkovacích automatů. Za přestupek v této věci mohou strážníci na místě řidičům uložit blokovou pokutu až do výše jeden tisíc korun.