Městská policie v Lounech se potýká s nedostatkem strážníků. Vedení města a sboru proto hledají možnosti, jak současné strážníky udržet a přilákat nové. Jedním z opatření má být zvýšení platů. Někteří strážníci opouštějí městskou policii právě kvůli nízkým platům ve srovnání s Policií ČR nebo Armádou ČR.

Během loňského roku odešli od lounské městské policie čtyři strážníci, letos sbor opustí další tři. A noví strážníci se hledají těžko, i přesto že městská policie snížila nároky na jejich fyzickou kondici. Ke konci letošního roku bude u městské policie v Lounech pracovat 21 strážníků, chybět jich bude sedm.

„Připravujeme s městem kroky směřující ke stabilizaci sboru. Mají vést k tomu, aby současní strážníci neodcházeli a abychom přilákali nové," sdělil Radek Baláš, ředitel Městské policie v Lounech.

Připomeňte si: Kdo bude hlídat v Lounech? Další strážníci odcházejí

Jedním z kroků má být zvýšení platů řadových strážníků o dva tisíce korun. Zvýšit se mají příplatky za rizikovost a příplatek za směnnost. Musí to ale ještě schválit zastupitelé. Teď si strážník lounské městské policie vydělá kolem dvaceti tisíc korun, záleží na odpracovaných směnách.

Vedení městské policie připravuje ale i další motivační kroky, uvést v praxi je chce během příštího roku. „Zvažujeme různé bonusy. Strážníci by chtěli třeba volné vstupné do plavecké haly, kterou ale nyní nemáme. Uvažujeme třeba o poukazech do lázní, řekněme na prodloužený víkend. Kdyby strážník chtěl, mohl by si tam, ovšem už na své náklady, vzít s sebou partnerku," řekl Radovan Šabata, starosta města.