Městská policie v Lounech se musí obejít několik týdnů bez jednoho služebního vozidla.

Před několika dny s ním naboural strážník, který měl noční službu.

Kdo je viníkem nehody šetří Policie ČR. „Nehoda se stala při noční směně. Strážník chtěl vyjet směrem k poště. Při vyjíždění se ale střetl s jiným vozidlem. Služební vozidlo typu pick-up, kterým strážnici vozí botičky, bylo zcela zdemolováno. Míru zavinění řidičů šetří policie,“ uvedla tajemnice městského úřadu Renáta Čapková.

Městská policie se vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nechce k nehodě vyjadřovat. Strážník je v současné době v pracovní neschopnosti.

Činnost městské policie chybějící vozidlo neomezí. „Máme k dispozici jiná služební vozidla. Naši činnost a práci hlídek v ulicích města to zásadním způsobem nenaruší. Rozhodně to neznamená, že bychom přestali dávat neukázněným řidičům botičky,“ uvedl Miloslav Malý, zástupce ředitele MP Louny.

Nový vůz za půl milionu

Nové služební vozidlo vyjde město na téměř půl milionu korun. „Lounští radní schválili částku ve výši 469 tisíc korun na zakoupení nového služebního vozidla s tím, že vyplacená pojistná náhradě se stane součástí nahodilých příjmů rozpočtu města,“ dodala R. Čapková.

Návrhem se bude ještě zabývat zastupitelstvo města na dubnovém zasedání.