Městští policisté v Postoloprtech si stěžují, že jich je málo, proto požádali zastupitele o povolení přijmout dalšího kolegu. To se ale některým představitelům města nelíbí. O navýšení počtu strážníků na celkem osm měli jednat zastupitelé v Postoloprtech ve středu 19. září. Rozhodnutí ale nepadlo. Zřejmě kvůli některým hlasům, kritizujícím poslední dobou jejich činnost. „Zastupitelstvo si vyžádalo podrobnou zprávu o činnosti a další dokumenty,“ sdělil tamní místostarosta Vojtěch Bernard.

Právě na jejich základě vyhodnotí, je–li další člověk vůbec potřeba a jestli nynější muži zákona plní náležitě svoje povinnosti. Materiály mají být vyhotoveny a předány do letošního listopadu. V tu dobu se totiž bude připravovat rozpočet města na příští rok, kde by už mohlo být počítáno s navýšením finančních prostředků pro strážníky. Letos vydalo město na funkgování městské policie přibližně tři miliony korun. Další muž v uniformě by ho vyšel na 250 až 300 tisíc ročně a navíc jednorázově padesát tisíc na výcvik a vyzbrojení.

Strážníci mají s nedostatkem lidí problémy. Nyní jich je ve službě šest včetně velitele. Další kolega má jít na výcvikový kurz koncem letošního roku. Komplikace přicházejí hlavně ve chvílích, kdy někdo onemocní a v době dovolených. „V létě je to hodně napjaté, musíme se prostě nějak domluvit. A nějaké marodění? Když jde o nějakou chřipku nebo něco podobného, ani nechodíme k doktorovi,“ uvedl před středečním jednáním zastupitelstva Karel Strnad, zástupce velitele postoloprtské městské policie.

Jak dodává, často musí muži zákona do práce, i když berou nějaké léky, například právě na chřipku. I při plném stavu ale nevychází nikdo, kdo by zajistil denní službu v sobotu. Strážníci tedy hlídají pořádek jen v noci.

Město má potíže se strážníky