O dalšího kolegu žádali letos v září strážníci v Postoloprtech svého zřizovatele, radnici. Zatím jim vedení města nevyhovělo, připravilo ale několik jiných překvapení.

Tím asi nejdůležitějším je přestěhování strážnice. Nyní městská policie sídlí v bývalé mateřské školce na autobusovém nádraží, nově by to mělo být přímo na Mírovém náměstí. „Jde o budovu, kde je dnes rybářství,“ upřesnil Miroslav Hylák, starosta Postoloprt. Právě rybáři podle jeho slov zároveň projevili zájem o objekt bývalé školky, jež po odchodu strážníků zůstane znovu opuštěný. „Byl bych rád, kdyby prostory využila nějaká místní organizace a kdyby tam bylo něco pro naše občany,“ dodal starosta.

Přesun má být v červnu

Strážníci by se měli přestěhovat v červnu příštího roku. Radnice v tom vidí hned několik výhod. „Městská policie bude hned na náměstí, částečně propojená s městským úřadem, což také přinese úspory jak energetické, tak i z celkových nákladů na provoz,“ vypočítal starosta Hylák.

Další výhodou stěhování strážnice je podle slov starosty kamerová a faktická ochrana nového bankomatu, který má být v objektu na Mírovém náměstí instalován rovněž v červnu. V říjnu či listopadu příštího roku by se vedení města mělo znovu zabývat otázkou, zda postoloprtští strážníci skutečně potřebují další posily.