Dva noví strážníci na začátku letošního roku obléknou uniformu Městské policie Postoloprty (MP). Jeden hned v pondělí, kdy dostane výstroj a výzbroj. Další nastoupí na dvouměsíční výcvik a do služby tak bude zařazen později. Podle ředitele MP Aleše Tallowitze však strážníků víc nebude. „Jiní dva kolegové totiž odcházejí,“ vysvětlil.

Čerstvé posily nastoupily ve středu 2. ledna. To je však jen jedna z několika novinek, které MP čekají. Úpravou totiž projdou i samotné služby, respektive časy, kdy strážníci budou hlídat pořádek v ulicích Postoloprt. „Právě v tuhle chvíli nové služby rozepisuji,“ řekl Tallowitz včera po poledni. Výsledkem by mělo být posunutí začátku dvanáctihodinových denních směn z půl sedmé ráno na sedmou hodinu. Noční, která tedy začne ve všední dny v 19 hodin, by měla končit ve tři ráno.

Kratší noční služby

Chceme služby upravit tak, abychom částečně zkrátili noční,“ dodal A. Tallowitz. Určité změny by měly doznat i služby v pátek a o víkendu. Snížit používání služebního vozidla a nechat strážníky více „šlapat chodník“ – to je další cíl, který MP Postoloprty čeká.

Dobrou zprávou by naopak mohlo být avizované stěhování strážnice. Má proběhnout letos na začátku léta a během něj se MP přesune z autobusového nádraží na okraji města přímo na centrální Mírové náměstí. „Jde o budovu, kde je dnes rybářství,“ upřesnil již dříve Miroslav Hylák, starosta Postoloprt. Strážníci tak budou přímo v centru.