Radnice v Postoloprtech uvažuje o zrušení městské policie.

Někteří zastupitelé a občané se totiž domnívají, že strážníci nepracují podle jejich představ. Množí se stížnosti na to, že strážníci nejsou po městě téměř vidět.

Stanovisko strážníků ústy jejich ředitele Aleše Tallowitze čtěte ZDE

Návrh na zrušení městské policie předložil zastupitel Miroslav Fišer. „Městská policie nás stojí tři a půl milionu korun ročně, to představuje pro město velké finanční náklady, přitom policie nefunguje tak jak by měla,“ uvedl M. Fišer.

Vedení městečka se bude návrhem zabývat, nejdříve si chce nechat vypracovat zprávu o činnosti městských strážníků. „Velitel strážníků dostal za úkol vypracovat zprávu o činnosti a zásazích, se kterou se seznámí členové rady i zastupitelé. Poté se rozhodneme co dál s městkou policí,“ uvedl starosta Miroslav Hylák.

Ten sám připustil, že si příliš nedokáže představit, jak by to v městečku vypadalo po zrušení strážnice. Státní policie by totiž pravděpodobně nebyla schopna sama pokrýt celou oblast.

Městská policie v Postoloprtech funguje od roku 2004. Už od začátku působení v městečku se potýkají strážníci s nedostatkem mužů, radnicie ale příliš nechce investovat do strážníků další finanční prostředky. Ve službě se tak střídá sedm mužů včetně velitele. To přináší řadu obtíží, strážníci nemohou být vidět všude a na to si stěžují někteří občané.