Je Městská policie v Postoloprtech užitečná nebo není?

Nad tím se vede diskuze jak na radnici, tak mezi občany.

Hlasujte v anketě vpravo a řekněte svůj názor pod článkem!

Zatímco někteří si myslí, že chybět nebudou, protože stejně nejsou příliš vidět, další se domnívají, že bez strážníků by to bylo v městečku jen horší. Hlavně pak v nočních hodinách.

Zastupitel Miloslav Fišer vznesl v září na schůzi zastupitelstva myšlenku, že strážníci neplní původní představu a že by město mělo uvažovat o jejich zrušení. Ušetřilo by se tak 3,5 milionu korun ročně.

Od té doby se vede ve městě diskuze. Velitel městských strážníků Aleš Tallowitz se proti této myšlence ohradil. Městečko strážníky potřebuje, tvrdí. Strážníci podle něj nedávají pouze pokuty, ale pomáhají občanům, zachraňují lidské životy, zadržují pachatele trestných činů, provádějí kontroly v hernách a na diskotéce, chrání majetek. „Dostáváme kladné ohlasy od občanů z města a obcí, kteří dokonce chystají petici,“ řekl Aleš Tallowitz.

Na stranu strážníků se postavil i zastupitel Petr Říha, který si s nimi na vlastní kůži vyzkoušel jednu z nočních služeb. (Čtěte v souvisejících článcích vpravo!)

Co si myslí obyčejní lidé v Postoloprtech? Pět z nich jsme oslovili v anketě přímo v ulicích.

Má být ukončena činnost městské policie?

Vanda Moudrová: Ano. Může být zrušena. Městská policie není potřeba, všechno je tu už stejně poničené, rozbité lavičky.

Pavel Drapák: Ano, může se klidně zrušit. Strážníci jsou tu na nic. Vůbec by mi nechyběli. Stejně vše pak řeší státní policie.

Irena Cziganyová: Ne. Nechci zrušení městské policie. Strážníci by tu měli zůstat, určitě jsou potřební. Je tu větší klid.

Dušan Milyan: Ano. Může se zrušit. Strážníci jsou zbyteční, myslím. Když už je člověk vidí na ulici, tak jen projedou kolem v autě.

Věra Akuninová: Ne. Rozhodně je městská policie u nás ve městě potřeba. Hlavně večer tu bývá binec, je důležité, aby tu hlídkovali.