Pes, menší kříženec, pobíhal Na Losech. Pes měl obojek se známkou pocházející z Jablonce nad Nisou. „O odchytu byl informován tamní městský úřad, aby byl dále informován majitel psa. Pes byl zatím umístěn do útulku v Jimlíně u Loun. Následný den se ozvala telefonicky žena s tím, že se před několika dny stěhovali a při tom se jim ztratil pes. Dle popisu se jednalo o totožného, kterého strážníci v noci odchytili. Velitel směny ženě předal telefonní číslo do útulku,“ popsal událost Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie v Lounech.

Další pomoc u Ohře

K dalšímu zvířeti jeli strážníci na telefonické oznámení k řece Ohři, kde u loutkového divadla ležela labuť, která se podivně hýbala, byla přikrčená a asi poraněná. „Strážníkům se podařilo labuť pomocí odchytové sítě chytit a převézt do kotce u objektu městské policie. Labuť neměla žádné viditelné poranění. Telefonicky jsme informovali záchrannou stanici pro hendikepované a poraněné živočichy – FALCO u Litoměřic. Její pracovník si labuť ve večerních hodinách převzal a odvezl do stanice,“ sdělil M. Malý.

Prasata pryč nechtěla

Třetí případ se začal odehrávat krátce po osmé hodině ráno, kdy na tísňovou linku 156 bylo oznámeno, že v parku T.G.M. se v křoví v blízkosti dětského hřiště pohybují dvě divoká dospělá prasata. „Strážníci zajistili okolí proti vstupu osob a pokusili se křikem a tleskáním prasata vyhnat ven z parku do polí, což se jim ale nedařilo. Prasata nebyla agresivní a vždy se v klidu vracela zpět do křovisek u hřiště,“ popsal zástupce ředitele.

Strážníci si proto přivolali na pomoc myslivce, ale ani společně s nimi nešlo prasata vyhnat. „Z důvodů možného nebezpečí, kdy se v parku pohybují lidé včetně dětí a z možné kolize s motorovými vozidly na nedaleké komunikaci, nebylo samozřejmě možné ponechat prasata v klidu na místě a tak je myslivci poté, co strážníci zajistili okolí, museli odstřelit,“ dodal M. Malý.

Divočáky nakonec zastřelili