V pondělí 5. září, kolem šesté hodiny odpoledne, jsem šel z práce. Zamyšlený, okolí jsem ani moc nevnímal. Zrovna bylo po vydatném dešti, a také před další sprškou. Nic neobvyklého se nedělo…

Na žateckém Kruhovém náměstí postávaly hloučky lidí. Pak to ale přišlo. Rychle, z ničeho nic. Rvačka jako z amerického filmového trháku. Rána pěstí od jednoho z mužů mířila do strážníka městské policie.

„Naši strážníci byli napadeni, když prováděli kontrolu veřejného pořádku, který tento muž narušoval. Přijali jsme telefonické oznámení, že muž obtěžuje další občany, ověřili jsme si to na kamerách a na místo vyrazila hlídka,“ popsal vznik dramatické situace Jiří Štorek, velitel žateckých strážců zákona.

Muž byl ale natolik rozzuřený, že po obtěžování dalších lidí na Kruhovém náměstí si jako svůj další terč vybral právě hlídku městské policie. Uniforma ho nijak nezastrašila. Po první ráně pěstí, kterou nasměroval do strážníkova ramene, se strhla mela. Jak viděl redaktor Deníku na vlastní oči, útočník se nejen že nezklidnil, svou brutalitu navíc stupňoval. Zasahujícího strážníka chytil kolem krku a snažil se ho škrtit. Nezastavil ho ani fakt, že druhým strážcem pořádku, který se mu snažil v běsnění zabránit, byla žena.

Agresor byl obviněn

„Muž byl již obviněn z trestného činu násilí proti úřední osobě za což mu hrozí až čtyři roky vězení,“ potvrdil mluvčí Policie ČR v Lounech Tomáš Krupička informaci, že si po skončení potyčky pro útočníka přijela Policie ČR.Žatečtí strážníci nakonec muže rychle přemohli, zpacifikovali ho ale až když se jim podařilo dostat jej na zem. Strážník byl jen lehce zraněn.

Podle informací Deníku je útočníkem muž, se kterým mají policisté co do činění častěji. Problémový muž bude ale nyní čekat, jaký trest za svůj čin dostane.

Dostaveníčko u sudu

Žatecké Kruhové náměstí je terčem kritiky veřejnosti už dlouhodobě. Lidem se nelíbí, že se tam často scházejí nepřizpůsobiví občané, kteří dělají problémy. Vedení radnice o problému ví, snaží se podle svých slov situaci řešit. „Že je to problémová lokalita, to víme. Také proto je i na tuto část města zaměřena nová vyhláška o veřejném pořádku, která tam například zakazuje popíjení alkoholu na veřejnosti,“ sdělil Jan Novotný, žatecký místostarosta.

Také strážci pořádku se snaží být na náměstí více vidět. „Snažíme se v těchto místech o zvýšený dohled,“ dodal Jiří Štorek.