Každý, kdo v uplynulých letech stavěl či rekonstruoval dům v Chráněné krajinné oblasti České středohoří, se může až do půli prosince přihlásit do soutěžní přehlídky. Připravuje ji Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a záštitu převzalo Ministerstvo životního prostředí.

„Chtěli jsme veřejnosti představit stavby, které vycházejí z tradičního vzhledu sídel a krajiny Českého středohoří, a ukázat, že vysoký standard bydlení může být v souladu s jejich citlivým začleněním do okolního prostředí. Rádi bychom, aby přehlídka sloužila také jako inspirace pro další stavebníky," vysvětlila Jana Ptáčková z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, oddělení Správa CHKO České středohoří.

Oceněny budou minimálně tři realizace v každé ze dvou kategorií novostavby a rekonstrukce či adaptace. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na konferenci ke 40. výročí založení CHKO České středohoří v dubnu 2016 v Litoměřicích. Plakáty s obrázky úspěšných staveb budou postupně k vidění v muzeích a dalších institucích v regionu.

Více informací o soutěži je na: http://ustecko.ochranaprirody.cz/akce/