Injekční stříkačky poházené na dětských hřištích, na ulici nebo v parku nacházejí strážníci v Lounech.

V posledních několika týdnech se případy objevují více. Stříkačky končí v žateckém K–Centru. Použité stříkačky přitom představují vážné zdravotní riziko.

„Injekční stříkačky mohou být infikované. Při neodborné manipulaci, kdy se nálezce bodne, může dojít k přenosu nebezpečné žloutenky nebo viru HIV. Lidé by se proto neměli vůbec stříkaček dotýkat a přivolat městskou policii. Strážníci jsou vybaveni ochrannými pomůckami,“ upozornil zástupce velitele lounských strážníků Miloslav Malý.

Stříkačky se povalují dokonce na dětských hřištích. Rodiče by měli děti poučit, jak se v tomto případě zachovat. „V poslední době častěji nacházíme stříkačky pohozené na pískovištích nebo dětských hřištích. Mladí narkomani se tam scházejí večer a poté tam stříkačky pohodí. Několikrát nám volaly i děti, které na stříkačky upozornily,“ uvedl M. Malý.

Stříkačky na hřišti sídliště Kosmonautů!

Před několika týdny nalezli strážníci použité injekční stříkačky například na zídce Pod Šancemi. Jeden z posledních případů se stal začátkem května, kdy byly stříkačky nalezeny na dětském hřišti v ulici Kosmonatů. Nalezené stříkačky jsou uloženy do speciálních boxů. „Přibližně jednou za čtvrt roku si je pracovníci K–centra vyzvednou,“ řekl M. Malý.

S příchodem jarního počasí se také začíná v parcích shlukovat problémová mládež, hlučná či popíjející alkohol. „Strážnicí naposledy prověřovali skupinku, jež pila alkohol na Rynečku. Na místě jsme zjistili, že všem bylo již 18 let. Pokud si občané všimnou lidí, kteří dělají nepořádek, mohou se na městskou policii obrátit,“ dodal Malý.