U Zdeňky Trinerové to v kuchyni náramně voní. A perníky ve Strojeticích na Podbořansku voní dlouho.

Než jich totiž obětavá babička napeče pro všechna vnoučata, do školky i pro známé, chvilku to trvá.

„Jsem původem z Pardubic, tam jsem vůní perníku nasákla. Přijde mi krásné udržovat tradici, domácí perník je prostě domácí perník,“ odpovídá Zdeňka Trinerová na dotaz, kde se v ní vzal takový um, napéct překrásné perníčky.

A nepeče jich málo, perníkářské umění se naučila ze staré knížky.

„Je to můj obrovský koníček. Peču stromečky, perníkové chaloupky a řadu dalších vzorů, menších perníčků. Sama si to vymyslím a pak si udělám formu z papíru a můžu péct,“ směje se sympatická babička, která nádherné chaloupky peče právě pro svá vnoučata.

Perníkové chaloupky, které mají na „zahrádce“ také houby a malé stromečky, doplňuje střecha, na níž jsou kromě perníku i další dobroty. „Každé vnouče dostane jednu,“ pokračuje ve vyprávění Zdeňka Trinerová.

Upečené je to rychle, nejdelší je lepení

A jak dlouho takovou nádhernou chaloupku vyrábí? „Upečené je to rychle, ale to lepení a zdobení nějaký čas zabere. Hotovo mám asi za dva dny,“ říká a pokračuje: „Peču oblíbené perníčky i na Velikonoce, děti už u nás čekají spíše perníkové zajíčky a vajíčka než ta pravá,“ pochlubí se.

Ve Strojeticích a okolí je už svým uměním vyhlášená. Peče i pro známé, pro rodinu, ale také pro děti ze školky. Každé dostane její perníček pro štěstí na vánoční besídce. Kromě perníčků napeče přitom každý rok Zdeňka Trinerová také na dvacet druhů dalšího vánočního cukroví.

Začíná v listopadu

Začíná už někdy na konci listopadu. „Letos to bude o něco méně, měla jsem chřipku,“ omlouvá se pekařka.

„Chvilku času pečení tolika perníčků sice zabere, ale za ty rozzářené oči to stojí. Děti to milují,“ dodává Zdeňka Trinerová.