Kruhový objezd, přes sto nových parkovacích míst a zklidnění dopravy. To vše by měla přinést rekonstrukce Žižkovy ulice u Suzdalského náměstí v Lounech.

Město si nechalo vypracovat studii, jejímž cílem bylo zjistit dopravní situaci. Křižovatka je nebezpečná a málo přehledná. Přechod pro chodce je nevyhovující. Chybí také propojení cyklostezek.

„Současný stav je nebezpečný. Někteří řidiči v místě překračují rychlost. Přechod pro chodce před Žateckou bránou nesplňuje normu, je příliš široký a řešením je středový ostrůvek. V místě úplně chybí přechod pro chodce přes silnici Osvoboditelů. Přes parkoviště nad Barokním špitálem jezdí vozidla. To vše by měla rekonstrukce odstranit,“ upozornil místostarosta Jan Čermák.

S výstavbou by se mohlo začít za tři roky. V současné době jedná město s Ústeckým krajem o spolufinancování. „Jedná se o silnici 2. třídy, která je majetkem kraje. Budeme i nadále jednat s krajským úřadem o spolufinancování výstavby. Otázkou také zůstává výkup některých pozemků. Pak se také musí připravit projekt,“ vysvětlil postup realizace J. Čermák.

Přibudou další parkovací místa. „Díky novému řešení se zvýší počet parkovacích míst. Nově jich bude vybudováno 119,“ dodal J. Čermák. Celá rekonstrukce křižovatky a okolí vyjde přibližně na 40 milionů korun.