Ještě loni a v předchozích letech se svatební obřady na zámku v Krásném Dvoře nekonaly.

Letos byla tato tradice obnovena a snoubenci mají o sňatek v příjemném prostředí velký zájem. Kvůli němu byl na zámku v Krásném Dvoře vyhrazen ještě další svatební den.

Zájemci se mohou vzít v červnu, červenci nebo srpnu. „Zaznamenali jsme ze strany svatebčanů velký zájem o původní dva termíny, a tak jsme se rozhodli ve spolupráci s podbořanskou radnicí ještě jeden přidat,“ informovala Deník Michaela Bulenová, kastelánka zámku Krásný Dvůr.

Kromě původních termínů, 28. června a 23. srpna, tak budou moci svatebčané na zámek i 26. července. Zájemci musí uhradit podbořanské radnici správní poplatek za svatbu mimo úřad, který činí tisíc korun, zámku pak zaplatí pět tisíc. Místo obřadu si budou moci zvolit ze dvou možností. „Dáme svatebčanům na výběr. Jednou možností bude Velký sál v interiéru zámku, druhou potom zámecká zahrada,“ pokračuje Michaela Bulenová.

Vozem až k zámku

Do sálu se vejde třicet lidí na místa k sezení, dalších třicet na stání. V zahradě bude pouze osm míst k sezení, naopak na stání je jich neomezeně. Nevěsta a ženich mohou auty přijet až přímo k zámku. „Dvěma autům povolíme vjezd na zámecké nádvoří,“ slíbila kastelánka s tím, že parkovat ale musí obě auta společně s ostatními na parkovišti.

Správa zámku zajistí pro svatebčany, v případě svatby v interiéru, také fotografa, zaplatí ho však zájemci o manželství. Je to z bezpečnostních důvodů, na zámku jsou totiž uloženy cenné historické předměty.

Svatby se na zámku v Krásném Dvoře budou opět konat po dlouhých letech. Předchozí kastelán, Petr Šesták, si je na zámku nepřál, oživení přišlo až s novou kastelánkou. „Už se na svatby těšíme, bude to určitě krásné,“ dodala pro Deník Michaela Bulenová.