Malebné uzavřené nádvoří nabízí snoubencům nevšední zážitek. Radnice tak vyšla vstříc přání mladých lidí, které neláká obřadní síně radnice. „O svatby v atriu radnice je velký zájem. Uzavřené nádvoří bylo upraveno tak, aby poskytlo co nejhezčí prostředí. Byly například vysázeny nové květiny. Novomanželé jsou s prostředím a obřadem pod širým nebem v atriu velmi spokojeni,“ uvedla lounská matrikářka Alena Garayová.

Plochu zdobí araukrit, zkamenělý pravěký kmen, nalezený v korytě Ohře u Mradic. Zajímavý pohled nabízí také oblouková vyhlídka na kopce Českého středohoří. Svatby pod širým nebem budou v Lounech probíhat do září. „Samozřejmě bude záležet také na počasí,“ dodala matrikářka.

Několik termínů v letních měsících je stále volných. „Máme svatební obřady naplánované právě až do září, ale několik termínu je ještě volných,“ řekla A. Garayová. Největší zájem je o magické datum 7. 7. 2007. Navíc tento den vychází na sobotu. V Lounech přijaly matrikářky 14 žádostí. „Obřady jsou rozloženy na celý den. První se uskuteční v devět hodin ráno a poslední v 17 hodin. O další sedmičku je datum ještě magičtější,“ pokračuje A. Garayová.

Svatebních obřadů v Lounech bude ale pouze třináct. „Jeden pár nám svatbu v tento den zrušil, jelikož okolní restaurace mají plno. Také nemohli najít vhodné svatební šaty,“ uvedla matrikářka. Atrium jako prostor pro svatební obřady schválila rada města. „Neplatí se žádný správní poplatek, protože je to jako druhé obřadní místo. Pokud by ale měli snoubenci zájem o jiné místo, například v parku nebo u lesa, museli by zaplatit poplatek tisíc korun,“ dodala A. Garayová.