Hasiči v okrese Louny měli během uplynulých vánočních svátků klidnější službu s nevelkým počtem událostí, přesto se museli vydat do terénu k několika výjezdům. Na Štědrý den kolem páté hodiny ráno vyjeli na sídliště Kpt. Nálepky v Lounech, kde praskly vodovodní trubky v jednom z bytů. Majitel nebyl doma a unikající voda vytopila několik bytů v paneláku až do přízemí. "Hasiči otevřeli byt a přívod vody uzavřeli," informoval Michal Hrdlička z Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, územního odboru Žatec.

O prvním svátku vánočním zamířila další jednotka hasičů do Podbořanského Rohozce, kde spadl strom a zablokoval silnici. Hasiči ho odpoledne rozřezali a cestu uvolnili.

Na Štěpána, o druhém vánočním svátku, začala doutnat střecha u jedné ze staveb v zahradní kolonii v Podbořanech na Barborce. "Hasiči kolem poledne místo zajistili a vznikající požár eliminovali," sdělil Michal Hrdlička.

Týž den vyjely jednotky hasičů také ke dvěma nehodám na kruhovém objezdu u Velemyšlevsi. Jedna se odehrála ráno před sedmou hodinou a druhá rovněž po sedmé hodině, ale naopak večer. Ráno a pak znovu ještě více i večer v oblasti kolem Loun, Postoloprt a zóny Triangle se vytvořila velmi hustá mlha, tzv. bílá tma, řízení aut bylo náročné a riziko problémů vysoké.