Přesně to se stalo v sobotu 1. června dopoledne, kdy se lounští policisté z dopravního inspektorátu opět zaměřili na rychlostní hříšníky v Sýrovicích. „Během skrytého dohledu nad silničním provozem, kde prováděli měřícím zařízením ve vozidle kontrolu dodržování povolené rychlosti, se k policistům přiřítil řidič Mercedesu, a to rychlostí bezmála 100 km/h v místě, kde je dovolená maximální rychlost 50 km/h. Policisté se za vozidlem vydali a na bezpečném místě jej zastavili. Během silniční kontroly se 34letým cizincem provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem,“ popsal policejní mluvčí Jakub Mareš.

Policisté dotyčnému sdělili, že přestupkového jednání, jehož se dopustil, nelze projednat na místě. „Z tohoto důvodu na místě sepsali oznámení o přestupku a uložili kauci 10 tisíc korun, kterou muž ihned zaplatil,“ dodal mluvčí.

Ve výsledku měřící zařízení přestupci zaznamenalo rychlost 98 km/h v obci. Ve správním řízení mu tedy hrozí pokuta až 25 tisíc korun, zákaz řízení až na 18 měsíců a 6 bodů do bodového systému.

Zámek Stekník a jeho unikátní zahrada.
Vůně, krása, historie. Stekník ukáže svou unikátní zahradu, pochlubí se růžemi

Není to poprvé, kdy se policisté s takovým překročením rychlosti ve vesnici setkali. Loni na podzim zastavila hlídka 28letou řidičku, která se prohnala Sýrovicemi ve směru od Žatce na Plzeň 101 kilometrů v hodině, letos v lednu jel touto vesnicí 44letý řidič audi rychlostí 98 km/h.

V Sýrovicích je překračování nejvyšší povolené rychlosti častým přestupkem. Vedení Podbořan, pod které vesnice spadá, už došla s neukázněnými řidiči trpělivost. Letos se v místě objeví radar a podbořanská radnice začne od hříšníků vybírat pokuty. Na základě výběrového řízení za jeden a půl milionu korun pořídí radarový systém, dodá jej společnost CAMEA Technology z Brna.

Mohlo by vás zajímat: Šampion Pavel Maslák přibližoval atletiku dětem v Lounech

Zdroj: Ladislav Bába